23.07.2021. • 22:33

"KROV" JE NEOSVOJIV ZA NOVOSAĐANE: Voždovac savladao Proleter

(MN Press)
Gopsti su bez bodova u uvodna dva kola Linglong Superlige

Veoma zanimljivo je bilo danas u utakmicama Superlige Srbije. Posle duela u Kragujevcu u kojem je domaći Radnički 1923 pobedio Spartak, “prštalo” je i u Beogradu. Voždovac je u drugoj utakmici drugog kola Linglong Superlige savladao Proleter, sa 2:1.

Tako je ekipa Predraga Rogana došla do prvog trijumfa ove sezone, dok je tim Branka Žigića upisao i drugi poraz. Prošlog vikenda slavio je Partizan.

U uvodnim minutima, “Zmajevi” su poveli, ali je gol poništen zbog ofsajda. Nešto kasnije, u 23. minutu bilo je 1:0 na “Krovu”. Strelac je bio Ivan Milosavljević. Ovo je bio i rezultat prvog poluvremena.

Već u 49. minutu izjednačio je gost iz Novog Sada. Posle kornera sa leve strane, glavom je pogodio iskusni Andrija Kaluđerović. Iskoristio je doskorašnji napadač Rada neodlučnost golmana Miloja Prekovića i pogodio za egal. Ovo je Kaluđeroviću 80. gol u srpskom šampionatu ukupno, čime se izjednačio sa Milanom Bojovićem na večitoj listi strelaca.

Samo minut kasnije, usledilo je novo vođstvo. Sa leve strane centrirao je Stefan Hajdin, a glavom iz trka je pogodio Milosavljević koji je teren napustio u 76. minutu. Ušao je tada Edin Ajdinović.

Treba reći da je u tim trenucima poništen i gol Proletera, zbog igranja rukom Dilana Ortiza. Nesuđeni strelac je bio Branislav Jovanović.

Tempo igre nije opadao do kraja duela, ali se rezultat nije menjao.

U narednom kolu Proleter će biti domaćin Novom Pazaru, a Voždovac gostovati Partizanu.