ROMA REMIZIRALA SA VENECIJOM: Kiks koji može da košta Evrope

Murinjo
Tanjug/Pool via AP/Peter Powell
Jako loš rezultat za Rimljane

Žoze Murinjo već neko vreme vodi veliku borbu sa svojim igračima i njihovim partijama kojima fali kontinuitet, što su ponovo pokazali, s obzirom na to da su u okviru 37. kola italijanske Serije A remizirali sa Venecijom, rezultatom 1:1 i tako značajno smanjili šanse za učešće u Evropi naredne sezone.

Očajan početak za domaćina proglašen je već u prvom minutu kada je David Okereke pogodio za 1:0 posle asistencije Matije Aramua.

Nije Roma nikako mogla do izjednačujućeg gola, čak ni nakon crvenog kartona koji je Sofijan Kijine zaradio u 32. minutu.

Nadu za trijumf svom timu je vratio Eldor Šomurodov tek u 76. minutu, kada se činilo da bi Rimljani uz igrača više mogli do preokreta i tri boda.

Ipak, do kraja izabranici Žozea Murinja nisu uspeli da dođu do pobednosnog gola i morali su da se zadovolje bodom.

Dakle, Roma trenutno ima samo bod više od sedmoplasirane Fiorentine i osmoplasirane Atalante koje uz to imaju i meč manje, tako da je potpuno moguće i realno da ''Vučica'' padne osmo mesto.