24.07.2021. • 21:38

RADNIČKI SLAVIO POSLE PREOKRETA: Nišlije savladale Napredak 4:2

(MN PRESS)
Odlična igra Nišlija u drugom poluvremenu, krunisana je prvom pobedom u sezoni.

Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su posle preokreta Napredak na “Čairu“ rezultatom 4:2 u drugom kolu Superlige Srbije.

Gosti su iznenadili Nišlije na samom početku meča, pošto su u drugom minutu golom Kočića došli do prve prednosti. Nije se dugo čekao na odgovor domaćina, koji je do izjednačenja stigao deset minuta kasnije, pogotkom Mitrovića.

Kruševljani su do novog vođstva stigli u 32. minutu sa bele tačke, zbog igranja rukom kapitena Radničkog Stevanovića. Marjanović je bio siguran sa penala, pa je Napredak vodio sa 2:1 nakon pola sata igre.

Iako su terensku inicijativu u prvom poluvremenu imali više fudbaleri iz Niša, njihovi protivnici su igrali odlično iz kontranapada, te su uputili i više šuteva u okvir gola.

Drugi deo susreta u potpunosti je pripao igračima Radničkog, koji su sa tri gola preokrenuli tok meča i došli do prve pobede u sezoni. Golove u drugom poluvremenu postigli su novajlija Nikola Vujadinović u 56. minutu, Miljan Škrbić u 62, a konačan rezultat postavio je Filip Kasalica u 76. minutu.

Nakon ovog susreta Nišlije se nalaze na drugom mestu lige sa četiri boda, dok su fudbaleri Napretka na petoj poziciji sa tri.