25.01.2023. • 16:52

PRVI PORAZ ZVEZDE U TURSKOJ: Ludogorec bolji od crveno-belih

Facebook/FK Crvena zvezda
Bugarski tim slavio 3:2

Nije se slavno provela Crevna zvezda u generalnoj probi pred nastavak sezone u Mozzart Bet Superligi Srbije. Crveno-beli su odlučili da odmere snage protiv bugarskog Ludogoreca, ali se ispostavilo da je tim iz Razgrada u ovom trenutku u mnogo boljoj formi od srpskog šampiona - 2:3 (0:3).

Kako su igrači trenera Miloša Milojevića igrali, a počeli su u sustavu Borjan, L. Nikolić, Eraković, Milunović, Azarov, Mijailović, Kanga, Ivanić, Bukari, Mitrović, Pešić, za koji se pretpostavja da će biti startni i na meču protiv Vojvodine, doduše lišeni pomoći Aleksandra Kataija, mogu da budu zadovoljni što trijumf rivala nije bio ubedljiviji.

ZVEZDA NAČETA VEĆ U 9. MINUTU: Ludogorec na startu stekao vođstvo / 25.01.2023.

Jer samo u prvom poluvremenu kapiten Milan Borjan je sprečio dve sjajne prilike Bugara, a i u nastavku je bio Zvezdin najbolji igrač i onemogućio mnogo ubedljiviji trijumf rivala, dok su se ispromašivali i fudbaleri Ludogoreca.

U timu nije bilo ni Aleksandra Dragovića koji je na pragu prelaska u Sampdoriju, ali čak ni njegovo odsustvo ne može da opravda veoma loše izdanje defanzivne linije crveno-belih, pa je evidentno da će na taj segment igre na "Marakani" morati posebno da obrate pažnju. Pogotovo kad su u pitanju kontre protivnika.

DVA BRZA GOLA ZA 3:0: Ludogorec ima ubedljivu prednost nad Zvezdom / 25.01.2023.

Meč jeste počeo prečkom Stefana Mirtvića i da je ta lopta ušla u gol možda bi i konačan ishod bio drugačiji, mada, s druge strane, verovatno je i dobro što nije, jer su u Crvenoj zvezdi jasno mogli da vide šta su im slabe tačke.

A to je odbrana koja je primila golove u 9, 34. i 36. minutu. Za tim Zvezdinog renomea nedopustivo, čak i na prijateljskim utakmicama.

Situacija na terenu se promenila tek kad je trener Ludogoreca početkom drugog dela igre odlučio da promeni kompletan tim, dok Zvezdine rezerve ulazile parcijalno u igru, a među njima ia novajlija Aleks Vigo koji jeu 90. minutu uspeo i da postigne prvenac za novi klub za konačnih 2:3.

Pre toga, upeli su crveno-beli da preuzmu inicijativu, krenuli su ofanzivnije ka golu protivnika i na taj način je Mirko Ivanić u 73. minutu uspeo da smanji na 1:3 udarcem sa ivice kaznenog prostora.

IVANIĆ GOLOM KRUNIŠE LEPU AKCIJU ZVEZDE: Crveno-beli smanjili na 1:3 / 25.01.2023.

Na kraju, kad se podvuče crta, pred igračima Crvene zvezde je još mnogo posla, mada je u utakmici kakva je bila ova današnja, sa mnogo nervoze i jakih duela, najvažnije da se niko od prvotimaca nije povredio, čime ne mogu da se pohvale u Ludogorecu.

GOL VIGA NA DEBIJU: Argentinac nagovestio da će biti sjajno pojačanje / 25.01.2023.

Tim trenera Miloša Milojevića poslednji meč na pripremama u Turskoj igra u petak od 9.00 časova (TV Arena 1 Premium), a rival će im biti Austrija Luštenau.

PRIJATELJSKI MEČ: Crvena zvezda - Ludogorec 2:3 / 25.01.2023.