Prva liga Srbije
07.08.2022. • 21:50

IMT VEZAO DVE POBEDE: Stevanović doneo bodove protiv Trajala

Novobeograđani su u finišu meča stigli do trijumfa

Odličan start fudbalera IMT-a u Mozzart Bet Prvoj ligi Srbije, uz OFK Vršac jedini su sa maksimalnim učinkom u dva odigrana kola.

Na gostovanju Trajalu u Kruševcu "traktoristi" su odigrali izuzetno dramatičan meč i do tri boda stigli pogotkom iskusnog Alena Stevanovića u finišu utakmice. Napadač gostiju šansu je dobio tri minuta pre nego što je rešio pobednika. Udarcem sa ivice šesnaesterca savladao je golmana Jordanova i doneo IMT-u tri boda.

Poveli su Novobeograđani u 17. minutu. Sredojević je slabo vratio loptu glavom ka svom golmanu, iskoristio je to Vidić, proigrao je Miloša Lukovića kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

Uroš Stamenić je duplirao prednost gostiju u 58. minutu, ali je u narednih 15 minuta usledio totalni povratak domaćih koji su izjednačili na 2:2. Odličan potez napravio je trener IMTZ-a Vasiljević, uveo je u igru prekaljenog Stevanovića koji je odlučio pobednika.

Utakmica na Ubu između Jedinstva i rada završena je bez golova. Domaćin je imao inicijativu, ali nije uspeo da matira pouzdanu odbranu "građevinara".