PSŽ PREJAK ZA REIMS: Rajković četiri puta vadio loptu iz mreže

psž
Tanjug/(AP Photo/Francois Mori
Ramos upisao prvenac, Mesi asistirao četiri minuta po ulasku u igru

Fudbaleri Pari Sen Žermena su na svom terenu savladali ekipu Bresta sa 4:0 u okviru 22. kola francuske Lige 1.

Nije išlo za rukom domaćima da dođu do gola čitavo prvo poluvreme, sve do 44. minuta kada je italijanski vezista, Marko Verati uspeo da savlada Predraga Rajkovića i tako donese prednost svom timu.

Španski štoper, Serhio Ramos je postigao svoj prvenac u dresu PSŽ-a u 62. minutu i tako postavio rezultat na 2:0. Najbolje je bivši igrač Real Madrida reagovao posle jednog prekida, kada je Rajković uspeo da odbrani, ali je Ramos prvi došao do odbijene lopte i sproveo je u mrežu.

Samo pet minuta kasnije, Lionel Mesi, koji je u međuvremenu ušao u igru, proigrao je Marka Veratija, a ovaj dobro šutirao, ali je ipak tu bilo više sreće nego znanja. Italijan je raspalio sa nekih 17 metara sa leve strane, ali se lopta odbila od dvojice protivničkih igrača i tako prevarila srpskog golmana na golu Reimsa.

Konačan rezultat postavio je Danilo Pereira u 75. minutu posle asistencije Kilijana Mbapea. Brzonogi Francuz je prošao po levom boku i poslao loptu ka Portugalcu, koji je šutirao, a lopta se ponovo odbila od jednog od protivničkih defanzivaca i ušla u gol.