PSŽ PONOVO SLAVIO U NADOKNADI: Hakimi junak Poketinove ekipe

psg
Tanjug/AP Photo/Christophe Ena
Sjajan meč smo imali priliku da gledamo

Fudbaleri Pari sen Žermena savladali su ekipu Meca u okviru sedmog kola francuske Lige 1 sa 2:1 golovima Ašrafa Hakimija.

Fenomenalan meč smo gledali u Mecu. Gosti su poveli u petom minutu golom brzonogog Marokanca, Ašrafa Hakimija i delovalo je da će PSŽ imati lak posao.

Međutim, domaćin je do izjednačenja došao u 39. minutu preko Babakara Kujatea posle asistencije Lamine Geja, pa se na poluvreme otišlo sa 1:1.  U drugom delu su Parižani imali inicijativu i konstantno napadali, ali nisu uspevali da postignu pogodak. Poslednjih pet minuta meča se cela ekipa Meca trudila da fudbala bude što manje, jer su odugovljačenjem pokušali da zadrže nerešen rezultat, što ih je skupo koštalo.

Naime, kapiten ekipe, Dilan Bron dobio je crveni karton zbog odugovljačenja u 91. minutu, a zatim je i trener tima, Antoneti, takođe isključen zobg prigovora, što je sigurno u velikoj meri poremetilo ekipu.

Već u sledećem napadu, lopta je došla do Hakimija koji je unosi unutra i šutira slabijom, levom nogu, i trese mrežu protivnika za pobedu svog tima.