DOBAR START MONAKA U LIGI 1: "Kneževi" odneli bodove iz Strazbura

Monako
(Guliver/Imago Sports/Alfredo Falcone/LaPresse)
U dramatičnom finišu domaćin je izjednačio na 2:2 ali je gol poništen

Premijerni duel Starsbura i Monaka, dva tima koji su se u minulom šampionatu Francuske držali u gornjem delu tabele, završen je pobedom "kneževa" rezultatom 2:1.

Mrežu Strazbura načeo je Krepin Diata u finišu prvog poluvremena, prihvatio je odbijenu loptu i udarcem sa preko 25 meatara smestio  je uz desnu stativu – 1:0.

Na početku drugog poluvremena Sofijan Diop je sjajno reagovao, iz kaznenog prostora uputio je precizan šut u donji levi ugao – 2:0.

Nakon idealnog cetrašuta Tomasa Dilejna, glavom je šutirao Habib Dialo smanjio na 2:1 I najavio dramu u finišu.

U drugom minutu nadoknade Habib Dialo je fantastičnim udarcem glavom zakucao loptu u mrežu i doneo izjednačenje ali je nakon VAR intervencije pogodak poništen.