Portimonense - Santa Clara
The Birth
fudbaleri Crvene zvezde
03.08.2021. • 20:26

(KRAJ) CRVENA ZVEZDA - ŠERIF (1:1): Zvezda imala igrača manje, ali se nije predavala

(MN Press)
Gosti na "Marakani" bez najboljeg strelca

KRAJ: Ostaje 1:1

84: MINUT: Igrači iz Moldavije pokušavaju da uspore tempo, kao da im odgovora 0:0, a Zvezda sa igračem manje nastavlja da napada, ali bez konkretnog rezultata.

74. MINUT: Zvezda ne prestaje sa napadima, a Šerif preti iz kontri, mada bezuspešno.

68. MINUT: Igrači Dejana Stankovića napadaju sa igračem manje i sada je Mirko Ivanić imao odličnu solo akciju, ali je šutirao preko gola.

63. MINUT: Zvezda ima igrača manje, ali nastavlja sa napadima.

57. MINUT: Zvezda ostaje sa igračem manje nakon drugog žutog kartona Gejlora Kange.

56. MINUT: Ulazi Nikola Krstović, a teren napušta strelac Loj Dioni.

54. MINUT: Filipe Falko u nekoliko minuta dva puta šutira sa distance, ali prvi put mu je golman gostiju zaustavio šut, a drugi put je udarac završio preko gola.

46. MINUT: Počelo je drugo poluvreme.

45. MINUT GOOOOL: Vrlo bitan gol za Crvenu zvezdu. Dioni je iskoristio veliki pritisak crveno-belih i srpski šampion je zasluženo stigao do izjednačenja.

40. MINUT: Bomba Gejlora kange, ali samo je korner za Crvenu zvezdu.

33. MINUT GOL: Frank Kastanjeda je savladao Milana Borjana iz slobodnog udraca i gosti vode 1:0.

30. MINUT: Nova šansa za Zvezdu, ali Dioni uspeo samo da izbori korner nakon šuta glavom.

26. MINUT: Traže igraći Zvezde penal, ali sudja Ovidiju Hacegan samo odmahuje rukom.

21. MINUT: Nove dve prilike za crveno-bele, koji pritiskaju svim silama goste iz Moldavije, a defanzivna linija Šerifa za sada izdržava sve nalete.

16. MINUT: Falko, Kanga i Dioni su pokušali u razmaku od samo minut ili dva. Zvezda je definitivno konkretnija.

12: MINUT: Prošetali su se Mirko Ivanić i Aleksandar Katai kroz odbranu gostiju, ali je golman Šerifa sjajno inetrvenisao. Zvezda se polako oslobađa pritiska i preuzima inicijativu.

10. MINUT: Gosti imaju sjajnu priliku, ali šutiraju glavom preko gola.

6. MINUT: Oslobodila se Zvezda pritiska i krenula ona da napada, pa je situacija na terenu sada potpuno drugačija.

5. MINUT: Fudbaleri Šerifa su krenuli agresivnije i pritiskaju fudbalere srpskog šampiona koji su prinuđeni da se brane.

1. MINUT: Meč je poćeo. Sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde.

Dobili bili su fudbaleri Crvene zvezde ime potencijalnog rivala u plej-ofu za ulazak u Ligu šampiona, a di bi to velikog derbija protiv Dinama iz Zagreba ili Legije iz Varšave uopšte došlo, crveno-beli moraju u dvomeču da budu bolji od ekipe Šerifa.

Prvi od ta dva susreta ma programu je večeras, a trener najbolje srpske ekipe, Dejan Stanković, je odlučio da na teren izvede identičan tim kao protiv Kairata prošle nedelje. Tada je to bilo dovoljno da se zabeleži ubedljiva pobeda od 5:0, a u Zvezdi bi večeras bili zadovoljni i da ona bude manje ubedljiva.

S druge strane, Moldavci će igrati bez najboljeg strelca Luvanora, koji večeras neće biti ni u protokolu.

ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Pankov, Dragović, Rodić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Falko, Katai, Dioni.

ŠERIF: Atanasijadis, Žulijen, Dulanto, Arboleda, Kristijano, Til, Ado, Kolovos, Traore, Kastanjeda, Jansane.