BEZ POBEDNIKA NA MEČU ZVEZDE I ŠERIFA: Crveno-beli će za prolaz morati da pobede u Moldaviji

raša
(MN PRESS)
Ipak je odlučiti revanš meč

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa ekipom moldavskog Šerifa sa 1:1, u okviru prvog meča trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Šerif je došao do prednosti u 33. minutu meča preko Kolumbijca, Franka Kastanjede. Naime, Gelor Kanga je neoprezno startovao ispred svog šesnaesterca, pa je sudija Hacegan dosudio slobodan udarac za gostujuću ekipu. Loptu je uzeo Kastanjeda i šutirao u ugao Milana Borjana, koji je ranije krenuo u suprotnu stranu i tako oduzeo sebi mogućnost da bolje reaguje i zaustavi udarac Kolumbijca.

Ipak, Zvezda je uspela da dođe do izjednačenja u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Kanga je ubacio loptu, a golman i odbrana gostujuće ekipe su veoma loše reagovali, pa se lopta odbila do Loija Dionija, koji je bio sam ispred praznog gola moldavske ekipe, pa mu nije bilo teško da zatrese mrežu.

Crveno-beli su diktirali tempo i ređali šanse, međutim nisu uspevali da dođu do drugog pogotka. Ipak, u 58. minutu su ostali sa igračem manje. Ponovo je Kanga bio u centru pažnje, bio je na trideset metara od protivničkog gola, odakle je pokušao da centrira, ali je izblokiran i Šerif je krenuo u kontranapad. Gabonac je potom napravio blag faul, nakon kog je igrač moldavske ekipe pao, a Hacegan pokazao drugi žuti karton Zvezdinom vezisti.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, ekipa Dejana Stankovića je i dalje napadača uprkos igračkom deficitu, međutim nije uspela da dođe do pobedonosnog pogotka.

Revanš meč biće odigran za sedam dana u Moldaviji.

Sastavi:

Crvena zvezda (4-1-4-1): Borjan – Gobeljić, Pankov, Dragović, Rodić – Sanogo (68. Krstičić) – Falko (76. Ben), Kanga, Ivanić, Katai – Dioni (56. Krstović)

Šerif (4-3-2-1): Atanasijadis – Žulijen (76. Kostanca), Dulanto, Arboleda, Kristijano – Til, Ado, Kolovos – Traore, Kastanjeda (76. Bizjak) - Jansane