19.10.2022. • 22:36

KUP NEMAČKE: Preokret Bajerna, Čupo Moting i Kimih slomili Augsburg

Tanjug/(AP Photo/Matthias Schrader)
Nemački gigant prošao u osminu finala Kupa Nemačke

Ako su mečeve šesnaestine finala Kupa Nemačke, koji su bili igrani od 18.00 časova, karakterisali neizvesnost, produžeci i penali, četiri večernja susreta bila su rešena pre kraja.

Bajern je krenuo "iz minusa" protiv Augsburga, ali je već posle sat vremena igre utro put pobedi 5:2 (1:1) i plasmanu u osminu finala.

Augsburg je na startu iznenadio Bajern jer je Danac Mads Petersen odličnim šutem zaparao mrežu Urliha. Bajern je apsolutno dominirao posle primljenog gola, čak 14 šuteva su uputili ka golu rivala, ali je samo Čupo Moting posle asistencije Gnabrija zatresao mrežu domaćina.

Napali su Bavarci i u nastavku i za razliku od prvog dela kada su Mane, Gnabri, Gorecka promašivali prilike, Džošua Kimih je već u 53. minutu pogodio mrežu posle solo prodora i doneo preokret. Ubrzo je i Čupo Moting drugim golom razoružao domaćina. Upamekano je autogolom dao nadu Augsburgu, međutim, Musiala je ponovo vratio Bavarcima mir i sigurnu pobedu koju je potvrdio brzonogi Dejvis.

Union Berlin, aktuelni lider Bundeslige, nije imao mnogo problema protiv Hajdehajma (2:0), dok su Štutgart i Fortuna deklasirali svoje rivale Arminiju, odnosno Regensburga.