27.09.2022. • 22:30

DEMONSTRACIJA SILE NA "PARKU PRINČEVA": Brazilci napunili mrežu Tunisa

Tanjug/(AP Photo/Christophe Ena)
Rival Srbije na Mundijalu pružio je efikasnu igru

Reprezentacija Brazila pokazala je svu snagu u kontrolnom meču protiv Tunisa u Parizu. Petostruki prvaci sveta na "Parku prinčeva" priredili su sjajnu predstavu i slavili sa 5:1. Lako su kombinovali, stvarali šanse i nakraju napunili mrežu rivala.

Posebno efikasni izabranici selektora Titea bili su u prvom delu, a terensku inicajtivu krunisali su vođstvom u 11. minutu. Kazemiro je sa centra poslao dubinsku loptu u kazneni prostor, Rafinja je bio okrenut leđima golu Tunisa, kretao se unazad, ali je efektno šutirao glavom i pogodio gornji levi ugao gola - 1:0.

Tunis je predahnuo u 18. minutu. Ben Slimane je sa leve strane centrirao iz slobodnog udarca, na sedam metara od gola Montasar Talbi je odlično skočio, zahvatio loptu glavom i poravnao na 1:1.

Već u narednom napadu ofsajd zamka Tunižana nije uspela, Rišarlison se našao sam pred golom nakon proigravanja Rafinje. Primio je loptu, šutirao iz prve i matirao Dahmena za 2:1.

U 27. minutu vezni igrač Tunisa Lajduni je skrivio penal, a Nejmar realizovao jedanaesterac i povisio na 3:1. U finišu poluvremena još jedna dobra akcija "karioka", Nejmar je započeo napad, nastavio Paketa, lopta je stigla do Rišarlisona, on je produžio do Rafinje, a njegov udarac iskosa po zemlji odbio se od stative i završio u mreži - 4:1.

Zbog grubog starta, ubrzo je direktan crveni karton zaradio štoper Tunisa Dilan Bron, Brazilci su međutim, u nastavku smanjili gas, a Pedro je u 74. minutu postavio konačnih 5:1.

Brazil je igrao u sastavu: Alison, Danilo, Tiago Silva, Markinjos (Ibanjez), Aleksa Teljes, Fred (Rodrigo), Kazemiro, Paketa (Vinisijus Žunior), Rafinja (Antoni), Rišarlison (Pedro), Nejmar.