RIVAL SRBIJE NA SP U LOŠOJ FORMI: Kamerun razočarao i protiv Južne Koreje

Kamerun
(Guliver/Imago Sports)
Nakon Uzbekistana, Kamerunci su poraženi i drugom kontrolnom meču

Reprezentacija Kameruna, rival Srbiji u grupnoj fazi na Svetskom prvenstvu u Kataru, poražen je i u drugom kontrolnom meču. Nakon Uzbekistana (0:2), izabranici Rigobeta Songa položili su oružje i u duelu sa Južnom Korejom koja je slavila rezultatom 1:0.

Pobedu Korejcima doneo je Hjong min Son. Napadač Totenhema je u 35. minutu natrčao na loptu koju je u polje odbio golman Kamerunaca Andre Onana, usledio je snažan šut za minimalan trijumf.

Tim Kameruna pružio je bledu partiju, posebno je podbacio u napadu. Najbliži pogotku bili su preko prvotimca Brenforda Brajana Mbeumea koji je pogodio okvir gola. Bivši fudbaler Partizana Leandre Tavamba je šanasu dobio u 69. minutu, a u samom finišu meča promašio je šansu za izjednačenje.

Selektor "lavova" Rigobet Son nije mogao da računa na Čupo Motinga iz Bajerna, Angise (Napoili) i Ngadeu Ngađuija (Gent), a odlučio se za sastav: Onana – Fai, Kasteljeto, N’Kulu, Tolo – Hongla, Um Guet, Ondua – Mbeumo, Abubakar, Mumi Ngamaleu. Igrali su još: Nčam, Tavamba, Nsame i Kunde.