16.10.2022. • 15:59

ZVEZDA SE MUČILA U KRAGUJEVCU: Iz penala do pobede nad Radničkim

Facebook/FK Crvena zvezda
Crvena zvezda pobedila Radnički 1923 u Kragujevcu

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su novu pobedu u Mozzart Bet Superligi. Pobeđena je ekipa Radničkog 1923 u Kragujevcu rezultatom 1:0 (0:0), golom Aleksandra Kataija iz penala.

Mučila se Zvezda na gostovanju u Šumadiji. Jalovi su bili napadi crveno-belih, a onda je ni iz čega došla do prilike da postigne pogodak, ispostaviće se ključni za krajnji rezultat.

Aleksandar Pešić je oboren u kaznenom prostoru domaćina, a arbitar Lazar Lukić dosudio je penal, uprkos tome što su se igrači Radničkog dugo bunili, a na kraju ni pomirili sa tom odlukom.

Odgovornost je preuzeo Aleksandar Katai i uz dosta sreće realizovao penal, iako je golman Radničkog uspeo da odbrani njegov udarac, ali je lopta završila iza njegovih leđa.

PENAL IZ KOG JE CRVENA ZVEZDA POVELA U KRAGUJEVCU: Katai uz dosta sreće do gola iz jedanaesterca

Zvezda je dosta teško došla do 11. prvenstvene pobede, iako je imala nekoliko prilika da i ranije povede u Kragujevcu. Jednom su crveno-beli pogodili stativu, jednom prečku, a u prvom poluvremenu je i poništen gol zbog ofsajda.

Aktuelni šampion je sam na prvom mestu na tabeli sa 35 bodova, tri više od TSC-a od kog ima dve utakmice manje. Iza je i Vojvodina sa 29, pa Partizan sa 27, koji ima meč manje od Zvezde. Duel crno-belih sa Čukaričkim pratite od 18.30 na TV Arena 1 Premium.

RADNIČKI 1923: Raičević - Vlajković, Ivanović, Cvetinović, Pecelj - M. Vidović, Krajišnik - Čolović, Vidosavljević, Tomić - Evandro.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Milunović, Eraković, Srnić - Mijailović, Kanga - Ben, Ivanić, Mitrović - Pešić.

Tok utakmice

90. minut - Gol Zvezde poništen zbog ofsajda.

90. minut - Najbolja prilika za Radnički. Čolović je centrirao, Maksimović zahvatio loptu na prvoj stativi, ali preko gola.

75. minut - GOL! 1:0 za goste. Aleksandar Katai doneo prednost Crvenoj zvezdi golom iz penala.

Bunili su se igrači Radničkog zbog odluke Lazara Lukića da dosudi jedanaesterac nakon povlačenja Aleksandra Pešića. Penal je ostao, a Katai je uz dosta sreće dao gol, pošto je loptu prethodno zahvatio golman domaćeg tima.

65. minut - Nova prilika za Zvezdu, ovaj put Marko Gobeljić, ali štoper Cvetinović blokira njegov udarac.

64. minut - Prečka! Aleksandar Katai nije imao sreće da donese prednost crveno-belima u Kragujevcu.

54. minut - Prva ozbiljnija šansa za Zvezdu u drugom delu, ali Ben nije mogao bolje, pa je lopta otišla daleko od gola.

Bez golova na poluvremenu.

44. minut - Preti i Radnički, ali Borjan sigurno brani.

43. minut- Sve češći pokušaji aktuelnog šampiona. Ovaj put je probao Mirko Ivanić, Brani golman Radničkog.

39. minut - Najbolja prilika za Zvezdu. Gelor Kanga je izveo slobodan udarac sa 19 metara, ali je pogodio stativu.

KANGA ZATRESAO STATIVU: Odličan slobodan udarac, bez gola za Zvezdu / 16.10.2022.

36. minut - Igrač Radničkog se našao u šansi, ali je bio u ofsajdu.

30. minut - Zvezda daje gol, ali je poništen zbog ofsajda. El Fardu Ben je dobio loptu na desni bok, izbegao ofsajd i centrirao, a Ivanić je udarcem glavom pogodio, ali gol ne važi.

PONIŠTEN GOL ZVEZDE ZBOG OFSAJDA BENA: Ivanić zatresao mrežu Radničkog, VAR presudio da nema pogotka

29. minut - Novi žuti karton u timu Zvezde, ovaj put za Stefana Mitrovića.

9. minut - Bez većih uzbuđenja na početku. Krajišnik iz Radničkog i Kanga iz Zvezde u klinču. Žuti karton za Radovana Pankova koji je na klupi crveno-belih.