17.10.2021. • 20:38 > 17.10.2021. • 20:58

FMP BOLJI OD MORNARA: Džons vodio svoj tim do trijumfa

lopta
(MN Press)
Sjajna partija tima iz Železnika

Košarkaši beogradskog FMP-a su na svom terenu savladali ekipu Mornara iz Bara sa 83:81 (20:27, 21:14, 19:21, 23:19) u okviru četvrtog kola AdmiralBet ABA lige.

U prvoj četvrtini su timovi bili najefikasniji i ona je pripala gostima rezultatom 27:20. U drugoj deonici je FMP poboljšao svoju igru i slavio sa 21:14, te do poluvremena uspeo da anulira protivničku prednost.

Mornar je u trećoj deonici bio bolji sa 21:19 i tako u četvrtinu četvrtinu ušao sa dva poena prednosti u odnosu na protivnika. Ipak, u poslednjoj deonici prevagnula je bolja igra FMP-a, koji je postigao 23, a primio tek 19 poena.

Najefikasniji u beogradskoj ekipi bio je Tajler Džons sa 27 postignutih poena i pet asistencije, dok se u redovima barskog tima najviše istakao Nemanja Gordić sa 21 poena i dve asistencije.