Košarka
17.10.2021. • 14:33

ADMIRALBET ABA LIGA: Studenti osvojili Split iz dva produžetka

AdmiralBET ABA liga/Split/Ivica Cavka
Spilit je na svom terenu poražen od Univerzitetskg centra Darby posle dva produžetaka Split 94:101 (18:21, 13:20, 24:13, 18:19, 10:10, 11:18)

Meč Splita i Studenskog centra Darby nije ni mogao drugačije da se završi nego dramatično. Bolji start su imali gosti, vodili su na poluvremenu 41:31 ali je domaćin lepom serijom u trećoj deonici stigao prednost i onda vodio sve do 40 sekundi pre kraja.

Vinjales je sa više od osam metara pogodio trojku za 73:73. Domaćin nije uspeo da postigne koš, da bi Vinjales promašio trojku za pobedu pa se ušlo u prvi produžetak.

Domaćini su odlično otvorili dodatnih pet minuta. Žganec, Meklin trojkom i Barič sa penala doneli prednost od 80:73 i činilo se da je Split prelomio duel. Gosti su se vratili i trojkom Vinjalesa, pa sa tri poena (dva plus jedan) Edvardsa stigli su na 47 sekundi pre kraja do 83:83. A, onda "kopi-pejst" kraja meča, po dve kardinalne greške pa je morao da se igra drugi produžetak.

Međutim, maestralni Vinjales, Edvards i Kamenjaš osvojili su Split, doneli su drugi trijumf u sezoni, dok je Split ostao bez bodova.

Kajl Vinjales je bio igrač utakmice, postigao je 37 poena (8/3 trojke) uz devet asistencija, Kamenjaš je dodao 18 uz 13 skokova, Mekgi i Edvards su ubacili po 16.

Kod Splita petorica košarkaša su bila dvocifrena: Žganec 18 (5 sk, 6 as), Ukić i Meklin po 14, Perković 12 (6 as) Vuko, Bajo i Barič po 11.