PARTIZAN SE MUČIO, ALI JE SLAVIO: Crno-beli na vreme poveli, pa branili pobedu u Humskoj!

Crno-beli u 9. kolu Superlige Srbije upisali pobedu protiv nezgodne Bačke.

Partizan je odradio posao koji je pre meča zacrtao - tri boda u prvom meču nakon ispadanja iz Lige Evrope, protiv tima koji ima samo jednu pobedu u Superligi ove sezone. To su na kraju i uspeli, iako se njihova igra nipošto nije mogla opisati lepršavom.

PARTIZAN - BAČKA 2:1 (0:0)
/Sadik 50, Tomović ag. 60 - Đorđević 77/

Tim Aleksandra Stanojevića nije briljirao u prvom poluvremenu, čak je i Bačka bila ta koja je imala bolje prilike, ali je u nastavku sve bilo postavljeno na svoje mesto.

Partizan je u prvih 15 minuta drugog dela igre završio posao, iako je do kraja meča morao da strepi.

Crno-beli su do vođstva stigli u petom minutu nastavka, kada je Umar Sadik lepo realizovao centaršut Sejdube Sume sa leve strane, dok je sa desne 10 minuta kasnije Lazar Marković uspeo da "iznudi" autogol Tomovića.

I taman kada se činilo da je to to, da Partizan ide ka laganom završetku meča i kada je ritam igre značajno opao, puls svih u Humskoj podigao je Krsta Đorđević

"Džoker" trenera Dejana Rađenovića je po ulasku u igru "promešao" odbranu Partizana, prevario jednog i drugog defanzivca, trećeg se rešio pomerivši loptu u stranu, a ni četvrti u nizu Maki Banjak klizećim startom nije uspeo da blokira njegov odličan udarac.

Đorđević je majstorijom smanjio rezultat na 2:1 i do kraja meča se Bačka nije predavala. NIsu imali previše izglednih prilika u tim momentima, ali je i Partizan morao da brani pobedu.

Na kraju su crno-beli uspeli da održe rezultat i tako ne plate za pojedine olake promašaje u trenucima kada meč još nije bio gotov.

Posle svega, sedma pobeda Partizana u 9. kolu Superlige. Ponovo su na drugom mestu.