REMI INTERA I JUVENTUSA: Dibala doneo bod u 90. minutu

dibala
Tanjug, AP Photo/Luca Bruno
Nerazuri ''prosuli'' bodove

Fudbaleri Intera su u Milanu remizirali sa ekipom Juventusa rezultatom 1:1 u okviru devetog kola italijanske Serije A.

Domaćini su bolje otvorili meč i došli do vođstva već u 17. minutu kada je bosanski reprezentativac, Edin Džeko, uspeo da zatrese mrežu Vojčeha Ščešnog.

Delovalo je da će nerazuri odneti sva tri boda, ali je u 87. minutu dosuđen penal za Juve. Aleks Sandro je fauliran u šesnaestercu milanskog tima, te je Mauricio Marijani pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Paolo Dibala i pogodio, poslavši Samira Handanoviča u suprotnu stranu i tako doneo svom timu izjednačenje, ali i veoma vredan bod.

Inter u narednom kolu gostuje ekipi Empolija 27. oktobra, dok će Juventus ugostiti Sasuolo takođe 27. oktobra.

Sastavi:

Inter Milan: Handanovič, Škrinjar, De Fraj, Bastoni, Darmijan, Barela, Brozović, Čalhanoglu (od 61. Galjardini), Perišić (od 72. Damfriz), Martinez (od 72. Sančez), Džeko

Juventus: Ščešni, Danilo, Bonući, Kijelini, Sandro, Kuadrado (od 65. Dibala), Lokateli (od 83. Žorž), Mekeni (od 83. Artur), Bernardeski, Morata, Kulusevski (od 65. Kijeza)