Saponara proslavlja pogodak u društvu Dušana Vlahovića
18.09.2021. • 16:52

FIORENTINA NE STAJE: Pobeda nad Đenovom za treći vezani trijumf

(Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP)
Fudbaleri Fiorentine pobedili su Đenovu u gostima rezultatom 2:1, u četvrtom kolu Serije A

Fiorentina je posle poraza na početku vezala tri pobede u italijanskom šampionatu i drži korak za ekipama iz vrha tabele.

Za sada su u Italiji maksimalni Roma, Milan i Napoli.

Golove u Đenovi za pobednički tim dali su Rikardo Saponara u 60. i Đakomo Bonaventura u 88. minutu.

Srpski reprezentativni špic Dušan Vlahović ovog puta nije uspeo da se upiše u strelce.

Vlahović je zamenjen u 81. minutu.

Ostali srpski fudbaleri iz redova Fiorentine, Nikola Milenković, Matija Nastasić i Aleksa Terzić prveli su meč na klupi za rezerve.

Đenova je na svom stadionu protiv kluba iz Firence uspela da ublaži poraz, i to iz penala u osmom minutu nadoknade, golom Krišita.

Đenova, za koju je čitavu utakmicu igrao srpski odbrambeni fudbaler Nikola Maksimović, ima tri boda i na 14. je mestu u Seriji A.