24.10.2021. • 22:49 > 25.10.2021. • 12:14

SUAREZ DONEO BOD ATLETIKU: Sosijedad prosuo dva gola prednosti

suarez
Tanjug/(AP Photo/Manu Fernandez)
Sjajna igra urugvajskog napadača

Fudbaleri Ateltika su u Madridu remizirali sa ekipom Real Sosijedada sa 2:2 u okviru desetog kola španske Primere.

Gosti su najpre poveli golom Aleksandra Serlota u sedmom minutu posle asistencije švedskog napadača, Aleksandera Isaka. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja pa se na poluvreme otišlo sa 0:1.

Već na startu drugog dela, u 48. minutu, Sosijedad je došao i do drugog pogotka. Strelac je bio Isak, koji je bio asistent kod prvog gola.

Ipak, nisu se predavali Madriđani. Igrao se 61. minut kada je Lusi Surez zatresao protivničku mrežu i tako smanjio na 2:1. Isti igrač bio je strelac i u 77. minutu kada je prvo iznudio penal, a kasnije ga izveo i pogodio, pa tako doneo bod svom timu.

Atletiko će u narednom kolu gostovati ekipi Levantea 28. oktobra, dok će Sosijedad takođe gostovati Selti 28. oktobra.

Sastavi:

Atletiko Madrid: Oblak, Tripije, Felipe, Hermoso, Lodi, De Pol, Koke, Lemar, Grizman, Feliks, Suarez

Real Sosijedad: Remiro, Elustondo, Le Norman, Zubeldija, Zaldua, Gevara, Merino, Gorosabel, Silva, Iska, Serlot

Osasuna - Granada 1:1 (1:0)