25.01.2023. • 18:12

NOVI PORAZ ČUKARIČKOG NA PRIPREMAMA: CSKA iz Sofije bolja od "Brđana"

FK Čukarički
Srpski tim zabeležio četiri poraza u Turskoj

Fudbaleri Čukaričkog izgubili su i četvrtu kontrolnu utakmicu na pripremama u Turskoj. Posle poraza od Legije (2:3), Karabaga (0:1) i Maribora (1:2), "brđani" su neslavno završili meč i protiv CSKA iz Sofije, koji je slavio u Beleku rezultatom 2:1 (0:1).

Srpski tim poveo je u finišu prvog poluvremena, kada se u strelce upisao Samuel Ovusu. Prethodno je bugarski tim imao dve izgledne prilike, ali je golman Čukaričkog Nemanja Belić pravovremeno reagovao i zaustavio nalete ekipe, koju sa klupe predvodi Saša Ilić.

Međutim, početkom drugog dela igre rival iz Sofije je izjednačio i to posle greške odbrane beogradskog tima. Loša reakciju "brđana" nakon kornera, iskoristio je Čočev, koji je neometan sa peterca poslao loptu iza leđa Belića - 1:1.

Trener Čukaričkog Dušan Kerkez izmenio je kompletan sastav u drugom poluvremenu, međutim, to nije promenilo sliku na terenu. Osim pokušaja Tomovića u 69. minutu, srpski tim nije imao puno prilika. Taman kada se očekivalo da će se utakmica završiti nerešenim rezultatom, CSKA je u 87. minutu stigao do pobede, a gol odluke postigao je Karageren.