05.08.2022. • 22:23

MOĆAN START BAJERNA: Kostić brojao šest lopti u mreži Ajntrahta

Tanjug/(AP Photo/Matthias Schrader)
Bavarci odbranu titule u Bundesligi otpočeli ubedljivim trijumfom

Bajern vlada Bundesligom u poslednjoj deceniji, a ako je suditi po premijernom meču u Frankfurtu protiv Ajntrahta, osvajača Lige Evrope, niko im se neće približiti ni ove sezone jer su za 38 minuta prvog dela čak pet lopti poslali iz leđa Trapa i na kraju slavili 6:1 (5:0).

Bavarci su uništili odbranu Ajntrahta u prvom delu, uputili su 17 udaraca ka mreži Trapa, a od sedam udaraca u okvir pogodili čajk pet puta!

Debakl osvajača Lige Evrope, u čijem je timu od starta igrao Filip Kostić nagovestio je Džošua Kimih u 5. minutu, Pavar je u 11. povision na 2:0, a na pas Serža Gnabrija, rpvi bundesligaški pogodak postigao je i Sadio Mane.

Tomas Miler je bio režiser naredna dva pogotka koji su postizali Musijala (35) i Gnabri (43). Na kraju poluvremena Ajntraht - Bajern 0:5.

U nastavku su Bavarci povukli "ručnu", Ajntraht je napao kako bi ublažio poraz i posle ponipštenog gola Jakića (56), Kolo Muani je u 64. minutu posle greške golmana Nojera smanjio prednost gostiju. Filip Kostić je dobio žuti karton, pa je napustio teren u 75. minutu. Ipak, Musijala je pred kraj i šesti put matirao Trapa