22.09.2021. • 22:40 > 22.09.2021. • 22:55

MILAN NASTAVIO SA POBEDAMA: Diaz slomio otpor Venecije

Diaz
Tanjug/(AP Photo/Antonio Calanni)
Milan je na San Siru tek u drugom poluvremenu stigao do pobede nad Venecijom

Milan je tek u drugom poluvremenu slomio otpor Venecije na San Siru, golovima Brahim Diaza u 68. i Tea Hernandeza u 82. minutu zabeležio je četvrtu pobedu u pet odigranih kola Seriji A i nastavio trku za vrh tabele sa Napolijem i Interom.

Kaljari je uz Salernitanu i dalje jedini u ligi bez pobede, do tri boda nije uspeo ni kao domaćin protiv Empolija koji je slavio sa 2:0.

Posle dva remija i dva poraza, fudbaleri Juventusa su uz dosta muka stigli do prve pobede u sezoni. Na gostovanju protiv Specije izabranici Masimilijana Alegrija slavili su sa 3:2 (1:1).

Na početku drugog dela kada je domaćin poveo sa 2:1 golom Janisa Antiste izgledalo je da se kriza rezultata "stare dame" nastavlja. U periodu od 66. do 72. minuta usledio je poreokret, Kjeza je izjednačio, a  Matijas De Liht doneo Juventusu veliko rasterećenje i trijumf od 3:2.

Ono što je uspelo "crno-belima" iz Torina, nije i fudbalerima Salernitane koji su i dalje bez pobede u prvenstvu, sa samo jednim bodom, na dnu tabele.
Uspeli su da izbegnu poraz kod kuće od Verone koja je golovioma Nikole Kalinića imala dva gola prednosti posle pola sata igre.  Pogocima Gonda i Kulibalija Salernitana je prekinula niz od četiri poraza i stigla do prvog boda u sezoni.

Rezultati i strelci 5. kola: Specija - Juvntus 2:3 (Gjasi u 33. i Antiste u 49 - Mois Kin u 28, Kjeza u 66. i De Liht u 72) , Salernuitana - Verona 2:2 (Gondo u 45+2, M. Kulibali u 76 - Kalinić u 7. i 29), Kaljari - Empoli 0:2 (Di Frančesko u 29, Štulac u 68), Milan - Venecija 2:0 (Diaz u 68. i Hernandez u 82).