LIGA 1: Monako lako protiv Anžea, Rajković odličan protiv Lorijena, Ristić asistent za Monpelje

Liga 1
(Guliver/Imago Sports)
Sjajne partije reprezentativaca Srbije

Fudbaleri Monaka nadigrali su Anže 2:0 u 35. kolu francuskog šampionata i trenutno dele treću poziciju sa Renom.

Monako je prikazao sigurnu i mirnu igru, a u 42. minutu Fofana je sjajnim solo prodorom nadmudrio celu odbranu Anžea, a na kraju se lopta od Bambe odbila u gol za vođstvo domaćina.

Drugi gol postigao je Ben Jeder u 61. minutu i to muje 21. gol u sezoni, a njemu su prvobitno dva pogotka poništena zbog ofsajda.

Ekipa Remsa savladala je u gostima Lorien 2: 1 i tako učvrstila 12. mesto na tabeli.

Rems je poveo u 17. minutu preko Zenelija, ali samo 15 minuta kasnije izjednačenje Lorijenu doneo je Mofi.

Pobednički gol postigao je Ture u 59. minutu posle sjajnog dodavanja Dumbije.

Sjajan na golu gostiju bio je srpski repretentativac Predrag Rajković koji je upisao čak osam odbrana.

Još jedan Srbin našao se danas na terenu, Mihailo Ristić je u dresu Monpeljea remizirao je na domaćem terenu protiv Meca 2:2.

Gosti su poveli u 24. minutu preko Delejna, a u 70. je prednost duplirao Mafuta.

Prvi gol za domaćina postigao je Suke u 80. munutu posle dodavanja pomenutog Ristića, a izjednačujući pogodak delo je Vahija, koji je u nadoknadi vremena uspeo da savlada Kaljara.

Ekipa Bresta lako je pobedila Klermo sa 2:0 na domaćem terenu.

Mrežu gostiju prvi je zatresao Brasir u 60. minutu, da bi samo dva minuta kasnije Munije postavio konačan rezultat posle asistencije Belalija.

Brest je sada 11. na tabeli, dok se Klermon nalazi na 17. poziciji sa samo dva boda iznad zone ispadanja.