
pre 1 minut 23: 29
(UŽIVO) Brojimo sitno: Otvara se NBA "pijaca"
Mnoštvo zanimljivih imena je u opticaju
Treća sreća. Moglo bi barem tako da bude u četvrtak kada će od 21.00 snage odmeriti Srbija i Amerika u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu.
"Orlovi" su već dva puta imali priliku da igraju sa "drim-timom" i oba puta su glatko poraženi, ali je ovo prvi meč koji zapravo nešto odlučuje. Pobednik će igrati za zlato, dok će poraženi morati da se zadovolji eventualnom bronzom.
Srbija je u četvrtfinalu napravila preokret epskih razmera protiv Australije i nakon zaostatka od 26 poena na kraju slavila 95:90.
Na tom meču nije igrao Nikola Jović koji ima problema sa povredom, ali bi prema rečima Svetislava Pešića mogao biti spreman za susret sa Amerima.
"Nikola Jović je bolje, nadamo se da će sutra moći da igra sa ekipom.", rekao je Pešić.
Sa druge strane, Amerikanci su rutinirali Brazil 122:87, ali su se pojavila dva potencijalna problema.
Prvi je udarac koji je u arkadu dobio Lebron Džejms. Jedan od najboljih igrača svih vremena morao je da napusti teren, a na kraju je završio sa četiri šava.
Drugi problem je naravno Džoel Embid, košarkaš poznat po tome da se često povređuje, a trenutno ga muči skočni zglob, mada Stiv Ker veruje da će mu i Lebron i Embid biti na raspolaganju u polufinalu.
"Džoel je igrao veoma dobro. Lakše je uganuo skočni zglob, zato nije igrao u drugom poluvremenu", rekao je Ker.
New Balance, brend dugo poznat po patikama za trčanje, ulazi na košarkašku scenu, a njihov izbor je 18-godišnji Cooper Flagg, krilni igrač visok 206 cm sa Duke univerziteta.
Tokom dvadesetčetvorogodišnje karijere koja se završila 2022. godine, zaradio je 130,6 miliona dolara od nagrada.
Samo godinu pre početka Svetskog prvenstva u fudbalu 2026. godine, navijači širom sveta nalaze se u čudnoj situaciji: mogu da kupe VIP pristup finalu u Nju Džerziju za više od 70.000 dolara, ali ne mogu da rezervišu osnovnu kartu za utakmicu grupne faze u Dalasu.
U igri je nekoliko opcija, a slovenački reprezentativac novi ugovor zvanično ne može da zaključi pre 2. avgusta.
Portugalska Primeira liga planira da prvi put u istoriji objedini prodaju televizijskih prava do 2028. godine.
28.07.2024 19: 44
Srpski košarkaš prokomentarisao je utakmicu i nesportski faul američkog centra u trećoj četvrtini.
27.07.2024 18: 28
Kako navode američki mediji, postoji mogućnost da Džoel Embid i Entoni Dejvis propuste duel sa Srbijom zbog bolesti.
22.07.2024 13: 53
Slavni košarkaš LA Lejkersa je dobio poverenje svih američkih olimpijaca.
21.07.2024 23: 13
Srpski selektor Svetislav Pešić još nije načisto da li da na Olimpijske igre povede tandem važnih, ali rovitih košarkaša.
13.08.2024 22: 25
Kriket, fleg fudbal, lakros, skvoš i bejzbol/softbol biće na programu u Americi, a najmanje jedan sport, koji je bio u Parizu, sada neće biti pred navijačima
13.08.2024 12: 44
Plejmejker Srbije, Vasilije Micić, istakao je da je radost naroda potvrda vrednog rada koji su on i njegovi saigrači uložili u osvajanje bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Parizu.
13.08.2024 11: 54
Irski plivač morao da bude hospotalizovan par dana posle trke u pariskoj reci, na Olimpijskim igrama 2024.
12.08.2024 22: 55
Nekadašnji košarkaš takođe je pozdravio i veliki uspeh vaterpolista.
Ostavite komentar