Vesti iz košarke

Ženska košarkaška reprezetacija Srbije ima novog selektora: Miloš Pavlović nasledio Marinu Maljković

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

05.11.2025 15:48
Miloš Pavlović selektor ženske košarkaške reprezentacije Košarkaški savez Srbije
Miloš Pavlović selektor ženske košarkaške reprezentacije

Posle muške i ženska košarkaška reprezentacija Srbije dobila je novog selektora. Umesto Marine Maljković, koja je tokom 14 godina u dva mandata pravila velika dostignuća i donosila Srbiji veliku radost, stigao je Miloš Pavlović, trener koji je u sistemu Saveza već 20 godina i prošao je sve mlađe kategorije kao trener.

Svoj debi novi selektor imaće 12. novembra u Rejkjaviku protiv Islanda, u prvom meču kvalifikacija za Evrobasket. Tri dana kasnije Pavlović će debitovati pred domaćom publikom protiv Portugala u  hali "Ranko Žeravica".

"Jeste nezgodan trenutak, ali kada je u pitanju seniorska reprezentacija, nema tu šta mnogo da se razmišlja. Hvala Savezu i košarkaškoj javnosti što je dala poverenje meni. Kada smo počeli da se bavimo košarkom, snovi su oduvek bili usmereni ka seniorskoj reprezentaciji. Velika čast, ali i odgovornost. Mnogo je posla, malo vremena, ali imamo mnogo posla da uradimo. Dobra stvar je da su se odazvale sve košarkašice koje su pozvane. Zahvaljujem i svojoj prethodnici, uradila je veliki posao i postavila izuzetno visoke ciljeve, pokušaćemo da ih opravdamo u budućnosti". izjavio je Pavlović prilikom zvaničnog predstavljanja.

Na pitanje upućeno selektoru kakvi se rezultati očekuju od njega odgovorio je:

"Za početak je jako bitno, imajući u vidu specifičnost situacije, kao i da igračice iz SAD nisu mogle da dođu, da sastavimo tim. Ne mogu da vam tačno kažem. Treba da napravimo kontinuitet igranja na velikim takmičenjima, pre svega da napravimo dublju analizu. Moj fokus je bio na pravljenju ekipe sada, kasnije ćemo se baviti stvarima kao što su rezultati" izjavio je novi selektor Pavlović i dodao:

"Plan i moja zaduženja su malo šira od samo vođenja reprezentacije. Mora da se vodi računa o bazi igrača, ne samo u Srbiji, već i inostranstvu. Imamo tim ljudi koji će se baviti time da pratimo sve igračice. Moj posao biće da putujem, gledam igračice i budem u stalnom kontaktu sa njima".

Ima iza sebe Pavlović veliko iskustvo rada u klupskoj i reprezentativnoj košarci.
"Nova je uloga, svestan sam izazova, ali svestan sam i kvaliteta. Spreman sam da se uhvatim ukoštac sa tim. Svako iskustvo je dobro, da se napreduje".