pre 10 minuta 12: 20
Jokiću nema ravnog u NBA: Srušio rekord čuvenog Vilta Čembrlena
Na večnoj listi preskočio legenadrnog NBA košarkaša.
Nakon izuzetno lošeg izdanja protiv CSKA, navijači Crvene zvezde su želeli da njihov tim pobedom i određenom "reakcijom" završi pripremni period. Upravo su izabranici Janisa Sferopulosa to uradili jer su savladali Dubai 82:80 (22:19, 22:22, 15:20, 23:19) u meču za treće mesto na VTB Superkupu.
Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Džordan Nvora sa 19 poena, a pratili su ga Čima Moneke i Tajson Karter sa po 15. Na drugoj strani se istakao Kosta Kondić sa 15 poena, Avudu Abas je dodao 12, a Džanan Musa 11 poena.
Prvi period je bio dosta izjednačen i nijedna ekipa nije uspela da se odvoji na neku osetniju prednost. Ipak, na prvu malu pauzu, Zvezda je otišla sa vođstvom od tri poena jer je Tajson Karter pogodio trojku na samom kraju prve četvrtine.
Ista slika je viđena i u drugoj deonici, ali smo tu videli i povredu Ajzee Kenana. Amerikanac se povredio prilikom dvokoraka i to bez kontakta sa protivničkim igračem. Čini se da je u pitanju ozbiljnija povreda jer se Kenan nije vraćao u igru do kraja utakmice. Sa druge strane, Zvezda je uspela da održi prednost do poluvremena. Izabranici Janisa Sferopulosa su nakon 20 minuta igre imali +3.
Crnove-beli su održavali prednost sve do finiša treće četvrtine kada je Nemanja Dangubić trojkom doveo Dubai u prednost. Uspela je Zvezda da odbije nalet protivnika, ali je na kraju ušla sa zaostatkom (-2) u završnih 10 minuta.
Delovalo je na početku poslednje četvrtine da bi Dubai mogao da se odvoji na nešto osetniju razliku. Međutim, Zvezda je uspela da održi priključak i u samom finišu utakmice povede. Sve dobro za srpski klub je u četvrtom kvartalu proizveo Karter.
Amerikanac je na minut do kraja pogodio izuzetno tešku trojku za +6, ali je Kondić na durgoj strani odgovorio i vratio razliku na tri poena. Probao je tim iz Emirata sa presingo, ali je Zvezda lako rešila odbranu protivnika i preko Monekea poentirala za pet poena prednosti. Nakon toga je Kondić bio polovičan sa linije penala, baš kao i Kodi Miler Mekintajer. Avudu Abas je pogodio za ti na sekund i po pre kraja, ali je bilo kasno za bilo kakav preokret Dubaija.
Crvena zvezda je tako pobedom završila pripremi period i naredni meč će igrati u utorak (20.30) kada u "Beogradskoj areni" gostuje Armani u prvom kolu Evrolige.
Kad sportski direktor Eintracht Frankfurta objašnjava zašto klub zapošljava čak dva stručnjaka za san, on polazi od toga da se igrači mogu razvijati samo ako svakodnevno, predano daju svoj maksimum i da je za to neophodno da imaju dobar san.
U Turskoj su uhapšeni dvojica fudbalera iz najvišeg ranga takmičenja i bivši predsednik jednog kluba iz Superlige, dok se istraga o ilegalnom klađenju širi sa sudija na igrače i funkcionere.
Kup utakmice dugo su bile emotivni simbol fudbala, eliminacija, iznenađenja, mala mesta na velikoj sceni.
Como 1907 je ušao u italijanski fudbal kao anomalija - mali stadion, malo tržište i godinama hronična nestabilnost. Međutim, danas je to najbrže rastući sportsko-poslovni projekat u Seriji A.
Veštačka inteligencija postaje deo svakodnevnog operativnog ritma fudbalskih klubova, ali Bayern je prvi koji je povukao radikalan potez, blokirao je ChatGPT i preusmerio sve zaposlene na svoju AI platformu u privatnom cloudu
11.11.2025 19: 45
Ovo je prvi poraz Crvene zvezde posle sedam vezanih pobeda u elitnom takmičenja.
11.11.2025 19: 26
U sledećem kolu košarkaši Crvene zvezde igraju protiv Monaka na domaćem terenu.
11.11.2025 19: 02
Crveno-beli su poraženi na gostovanju Dubaiju 102:86 (29:21, 22:26, 18:18, 32:21) u 10. kolu Evrolige.
11.11.2025 17: 31
On je osetio bol u prepuni na zagrevanju pred meč sa Dubaijom
pre 1 sat 10: 57
Amerikanac ima najgori plus-minus učinak (-8) u najjačim evropskim ligama.
pre 18 sati 17: 45
Boban Marjanović se još uvek privikava na novu sredinu nakon duže pauze.
pre 22 sata 14: 25
Košarkaš Denvera, Nikola Jokić, iznova i iznova oduševljava izjavama na temu svoje ljubavi prema konjima.
pre 23 sata 12: 42
Grčki košarkaš 2011. godine bio na korak da završi karijeru, iako je tada imao samo 26 godina.
Ostavite komentar