pre 50 minuta 23: 54
Izenenađenje: Nikola Jokić dobio novog saigrača
U pitanju je Tajus Džouns, doskorašnji košarkaš Dalas Maveriksa...
Profimedia
Slovenački košarkaš, Luka Dončić, definitivno iza sebe ima turbulentnu sezonu koja će u mnogome biti jedna od najznačajnijih u njegovoj karijeri. Kako god da okonča svoj košarkaški vek, bivši plej Real Madrida će se sećati kako je neočekivano trejdovan iz Dalas Maveriksa u Los Anđeles Lejkerse u dogovoru koji je nasmejao čitavu NBA ligu, ali i razbesneo sve navijače franšize iz Teksasa.
Ipak, burna takmičarska godina je okončana, a to znači da Luka može da se posveti obavezama u reprezentaciji, odnosno komunikaciji sa medijima. Ovaj put, jedan od najboljih evropskih igrača bio je gost u podkastu Stiva Neša, gde je pričao o svojim počecima bavljenja sportom.
"Bavio sam se mnogim sportovima. Tenis, fudbal i košarka su bili glavni. Igrao sam i odbojku... Za mene je bilo zabavno samo da se bavim sportom. A onda sam izlazio napolje. Posle škole sam uvek izlazio napolje", ispričao je Luka.
Iako Slovenac nije video sebe u većini disciplina, kao i većina klinaca sa Balkana, osetio je svoj kvalitet u fudbalu.
"Nisam bio dobar ni u jednom drugom sportu. Osim u fudbalu, nisam bio... kao ti (Stiv Neš)", rekao je kroz osmeh košarkaš Lejkersa.
Za kraj, govorio je odnosu sa ocem, Sašom Dončićem i koliko je njegova košarkaška karijera oblikovala budući razvoj jednog od najboljih igrača današnjice.
"Da, definitivno je uticao. Išao sam na njegove utakmice. Bio sam sakupljač lopti. Bio sam sakupljač lopti na mnogim utakmicama Evrolige. Bio sam sakupljač lopti Olimpije, tako da sam to vreme koristio da se jednostavno bavim košarkom. Puštali su nas da uđemo pre utakmice, na poluvremenu i posle utakmice, samo da šutiram", ispričao je Dončić.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
19.04.2025 09: 50
Košarkaški svet je tokom zimskog prelaznog roka ostao zapanjen kada je Luka Dončić trejdovan u Lejkerse.
09.04.2025 18: 00
NBA insajderi prenose kako su Dalas Meveriksi spremili specijalnu dobrodošlicu za Luku Dončića koji će prvi put nakon trejda zaigrati u "Amerikan Erlajns Centru".
26.02.2025 08: 25
Doskorašnji član Maveriksa na poseban način doživeo meč svog Los Anđeles Lejkersa sa gostima iz Teksasa.
22.02.2025 14: 40
Nemački as uputio je podršku slovenačkom košarkašu.
pre 2 sata 21: 52
Košarkaška reprezentacija Turske ostvarila je duplu pobedu nad Srbijom u kvalifikacionom prozoru za Mundobasket 2027. godine.
pre 3 sata 21: 45
Plasman na Svetsko prvenstvo ne bi smeo da se dovodi u pitanje - ali treba biti oprezan
pre 3 sata 21: 36
Prošli su kroz dva poraza u tri dana od Turske, jedan pred svojim navijačima, a nedavno i na strani.
pre 3 sata 21: 23
Muška košarkaška reprezentacija Srbije poražena je večeras u Istanbulu od selekcije Turske rezultatom 94:86 (28:21, 20:23, 28:19, 18:23) u meču četvrtog kola Grupe C prvog kruga evropskih kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo, koje će biti održano 2027. godine u Kataru.
Ostavite komentar