Evroliga

04.05.2023 22:31
(KRAJ) Partizan izgubio od Reala u Areni: Majstorica u Madridu odlučuje novog učesnika Fajnal-fora Evrolige MN Press

Košarkaši Partizana propustili su još jednu meč loptu da se plasiraju na završni turnir Evrolige, pošto su izgubili od Real Madrida i u četvrtoj utakmici plej-ofa. Španski velikan izjednačio je u seriji na 2:2, a pobednik majstorice, koja će igra 10. maja u Vizink centru, sastaće se protiv Barselone na Fajnal-foru - 85:78 (15:27, 28:18, 13:16, 23:24).

Imali su crno-beli novu šansu da obezbede kartu među četiri najbolje ekipe u Evropi, ali večeras nisu imali rešenja za raposložene igrače madridskog tima. Za razliku od prošlih mečeva, Partizan je bio taj koji je loše počeo utakmicu. Od starta je bio u dvocifrenom zaostatku. Pokazao je daleko bolju sliku na terenu u drugoj deonici, da bi nakon ravnopravnog drugog poluvremena, izgubio posle slabije igre u završnici meča.

PARTIZAN MOZZART BET - REAL MADRID 78:85

(15:27, 27:18, 13:16, 23:24)

Dvorana: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Gitis Viljus, Robert Lotermozer, Karmelo Paterniko

Partizan Mozzart Bet: Vukčević, Ledej 25, Koprivica, Smailagić, Papapetru 18, Egzum 6, naneli 2, Lesor 11 (7 sk), Trifunović 3, Anđušić 7, Madar 6

Real Madrid: Vilijams Gos 6, Rendolf 3, Fernandez, Abalde, Hanga 15, Hezonja 5 (6 sk), Rodrigez 8 (7 as), Dek 14, Korneli, Tavares 15 (7 sk), Ljulj 5, Musa 14 (8 sk)

(UŽIVO) Partizan - Real Madrid

04.05.2023. 22:38

Kraj utakmice: Partizan - Real Madrid 78:85

Egzum maši trojku, ofanzivni skok Papapetrua, a drugu šansu ne koristi ni Ledej. Ostaće Partizan bez pobede u Areni prema svemu sudeći. Evo sada i poena Muse za +7, gotovo je u Beogradu. Real je slavio 85:78 i izjednačio u seriji na 2:2.

04.05.2023. 22:31

39. MINUT: Još 60 sekundi nade za Partizan

Poveo je Real +6 nakon novih poena Vilijams-Gosa, ali je Madar ubrzo vezao četiri poena i ponovo vratio neizvesnost u Areni. Hanga maši iz velike udaljenosti, Real dolazi do poena posle ofanzivnog skoka Tavaresa, koji je pogađa i dodatno slobodno bacanje (78:83). Tajm-out Obradović, još manje od minut do kraja.

04.05.2023. 22:22

37. MINUT: Egal u Beogradu

Ledej prekida seriju Reala, sreća po crno-bele, Ferandez maši trojku. Ledej se ponovo upisuje na semafor sa niskog posta, da bi Amerikanac potom napravio faul nad Dekom, koji realizuje 2+1 (70:74). Partizan je ušao u bonus i to bi mogao da bude veliki problem, pošto je do kraja ostalo još pet minuta. Lesor donosi važne poene Beograđanima sa penala (72:74). Rodrigez pogađa sa poludistance, a onda i Ledej na drugoj strani. To je bio njegov 23. poen. Amerikanac je zatim u želji da dođe do lopte napravio nezgodan faul nad Dekom. Pao je direktno na nogu Argentinca, koji je izgleda doživeo ozbiljnu povredu. On je uz pomoć time iznesen sa parketa i za njega je ova utakmica završena. Vilijams-Gos je pogodio oba penala (74:78).

04.05.2023. 22:10

34. MINUT: Serija grešaka Partizana, Real u dobroj poziciji

Hezonja pogađa ispod obruča, Egzum uzvraća sa perimetra. Dek zatim pogađa šut sa poludistance, da bi nakon poena Lesora i Papapetru, crno-beli prišči na posed zaostatka (62:65). Rodrigez pogađa sa distance, a onda je i Papapetru fauliran na šutu za tri poena. Grk realizuje 2/3. Hezonja maši iz velke udaljenosti, potom i Egzum (1/4 za dva, 1/6 za tri). Crno-beli igraju agresivnu odbranu, prvi poeni Rendolfa, a evo i koša Ledeja. Ponovo zona Madriđana, crno-beli teško probijaju tu postavku. Sada novi problemi Partizana, Rendolf donosi Realu +5 (66:71).

04.05.2023. 22:01

Kraj treće četvrtine: Partizan - Real Madrid 55:61

Nema sreće Partizan u ovim trenucima. Već peti neiskorišćen napad. Lopta je u nekoliko navrata ispala iz koša, dok je Real sve konkretniji. Madriđani prave 6:0 seriju i dolaze do novog vođstva (55:58). Ledej je polovičan sa crte. Tri minuta crno-beli nisu postigli koš iz igre, a evo i kazne Deka za tri poena. Partizan nema rešenja za zonu protivnika, koji na ulasku u poslednju četvrtinu vodi 61:55. Još 10 minuta nade za izabranike Željka Obadovića.

04.05.2023. 21:58

26. MINUT: Prvo vođstvo Partizana

Na krilima pesme navijača, Partizan je počeo da hvata priključak. Real kuburi u napadu, Tavares je odsečen, a u nedostatku pravih rešenja gosti iz Madrida sve se više okreću igri sa spoljnih linija. Ali, lopta u ovim trenucima ne ulazi u koš. Sa druge strane, crno-beli su sve bolji, šut ih počeo da ih služi, a nakon 6:0 serije u režiji Ledeja i Anđušića Partizan dolazi do prve prednosti na utakmici - 51:49. Dobri minuti Smailagića...

04.05.2023. 21:47

23. MINUT: Tvrda igra u Areni

Počelo je drugo poluvreme. Navijači su prekinuli post i počeli da pružaju podršku crno-belima. Papapetru otvara deonicu poenima iz igre, Valters je zatim polovičan sa penala (44:46). Period u kom se teško dolazi do poena. Serija greška na obe strane. Real ulazi u probleme sa faulovima. Njihov treći u ovoj četvrtini i to posle svega tri minuta. Papapetru pogađa jedno bacanje (45:46). Musa pokušava sa velike udaljenosti, Egzum pravi faul nad Tavaresom ispod reketa, u nastavku akcije ni Hezonja ne dolazi do poena. Egzum takođe maši. Pokušao je da reši napad zakucavanjem, ali je završio na parketu posle grube igre Tavaresa. Australijanac dobija tehničku zbog prigovora.

04.05.2023. 21:22

Kraj poluvremena: Partizan - Real Madrid 42:45

Ledej je raspoložen, postigao je 10. poen iz izuzetno teške situacije. Sada Real dolazi do poena iz tranzicije, crno-beli se muče protiv zone španskog tima, a nakon serije grešaka Lesor je polovičan sa penala (35:38). Crno-beli igraju dobru odbranu, gosti uzimaju sve više nerezonskih šuteva. Naneli greši u reketu, a Real ponovo kažnjava iz kontre. Partizan ne koristi činjenicu da ima još dva mala faula do kraja deonice i to ih može ponovo skupo koštati. Ledej igra sve bolje, vezuje četiri poena, a Ćus Mateo je primoran da zatraži tajm-out. Mali prekid je prijao gostima, Ljulj postiže poene sa niskog posta, Anđušić uzvraća sa distance (42:42), da bi Madar potom faulirao Ljulja na šutu za tri. Španac realizuje sva tri penala. Anđušić pogađa uz zvuk sirene, ali je vreme za poslednji napad isteklo, Real odlazi na odmor sa +3 (42:45). Imaju crno-beli razloga za slavlje, pošto su Madriđani u jednom trenutku imali i 14 poena prednosti.

04.05.2023. 21:09

15. MINUT: Serija Beograđana

Tavares prekida mini seriju Partizana. Real greši u odbrani, a onda i poeni Lesora nakon ofanzivnog skoka. Hezonja maši šut sa poludistance, dok je Ledej siguran na drugoj strani (30:34). Gosti nemaju rešenja u napadu, podiglo se samopouzdanje Beograđana, a to se odrazilo i na semafor. Madriđani igraju sve agresivnije u odbrani, Lesor realizuje oba penala. Period bolje igre crno-belih, koji su u ovoj deonici anulirali 14 poena prednosti Reala - 32:34.

04.05.2023. 21:03

13. MINUT: Crno-beli ponovo u igri

Egzum otvara deonicu sa 2+1, ali ubrzo stiže kazna Reala sa perimetra u režiji Rodrigeza. Madriđani potom greše u napadu, a onda i Papapetru pogađa za tri (21:30). Sada loša komunikacija u odbrani, Hanga postiže nove lake poene (21:32). Papapetru pravi faul u napadu, Real se takođe ne snalazi na drugoj strani terena. Crno-beli igraju sve bolje. Lesor pogađa iz reketa, zatim i Papapetru sa distance. 11:5 za Beograđane u ovoj deonici, domaćin je prišao na dva poseda zaostatka (26:32).

04.05.2023. 20:55

Kraj uvodne četvrtine: Partizan - Real Madrid 15:27

Završena je uvodna četvrtina, a nakon deset minuta igre Real odlazi na mali odmor sa prednošću od 12 poena (15:27). Beograđani su sa lošom energijom ušli u meč. Od starta su izgubili konce u igri, a nakon dominantnog izdanja Muse i Hange, Real je stekao dvocifrenu prednost u ranoj fazi utakmice. Hanga je postigao 11 poena (3/4 za tri), Musa je pomogao sa sedam, dok listu strelaca Partizana predvodi Ledej sa šest poena. Real ima odlične procente šuta iz igre, što im je uz devet asistencija donelo visoko vođstvo u Beogradu.

04.05.2023. 20:48

8. MINUT: Dvocifrena prednost Reala u ranoj fazi

Ledej se ne snalazi u reketu, Real iz kontre dolazi do novih poena. Musa je bio siguran sa distance (7:17), da bi Ledej pogodio u narednom posedu. Madriđani imaju dobre procente sa distance, odakle su realizovali sve tri trojke. Deluje da Partizan nema pravih rešenja u napadu. Nakon nove greške, Hanga ponovo postiže koš, a evo i prvih poena Nanelija (11:19). Crno-beli podižu agresivnost u odbrani, sudija šalje Tavaresa na liniju penala, odakle centar Reala postiže ova koša. Ponovo je +10 za goste - 21:11.

04.05.2023. 20:41

5. MINUT: Bolji start Madriđana

Crno-beli nisu dobro otvorili utakmicu. Promašaji se ređaju od samog starta i ako je suditi po početku meča, čeka nas još jedan tvrd susret u Areni. Musa i Hanga su se prvi upisali na semafor, Madar je smanjio vođstvo Madriđana (2:4), a onda je nakon koša Ledeja, Hanga vezao dve trojke (4:10). Trifunović je uzvratio sa distance, ali potom Dek i Vilijams-Gos beleže čake poene. Vođstvo Reala 14:7. Na tribinama nema organizovanog navijanja.

04.05.2023. 20:34

1. MINUT: Održan minut ćutanja u Areni

Igrači oba kluba izašla su na teren u crnim majicama sa natpisom OŠ "Vladislav Ribnikar" u čast tragično nastradalih mališana i pripadnika obezbeđenja pomenute škole na Vračaru. Atmosfera na tribinama je sablasno tiha, a uoči početka meča održan je minut ćutanja.

Košarkaš Partizana Danilo Anđušić i igrač Real Madrida Najžel Vilijams-Gos dali su kratak govor pred početak utakmice i uputili reči ohrabrenja za sve porodice koje su izgubile najmilije. Nakon toga simbolično je bačeno cveće na teren sa tribina, a onda je i sudija dao znak za početak meča.

Željko Obradović odlučio je da počne utakmicu sa Nanelijem, Madarom, Trifunovićem, Ledejem i Lesorom, dok je prva petorka Reala: Vilijams-Gos, Hanha, Dek, Musa i Tavares.

04.05.2023. 19:47

Analiza Obradovića pred Real: Da popravimo sliku u napadu

"Bila je analiza stručnog štaba, a onda i sa igračima. Utisak je da smo igrali nestrpljivo u napadu i verovatno najlošija naša utakmica u napadu u poslednjih nekoliko meseci. Vraća se Lesor, to će nam sigurno mnogo značiti u rotaciji. Jako mi je krivo što se Aleksa povredio i on će nam mnogo nedostajati, naročito svojom energijom, ali moramo da se iskupimo i da završimo utakmicu pobedom."

04.05.2023. 19:42

Evo kako je protekla treća utakmica serije u Beogradu

04.05.2023. 19:36

Navijači Partizana odali počast tragično preminulim mališanima

Hiljade navijača Partizana odali su večeras ispred beogradske Arene cvećem i svećama počast stradalima u beogradskoj školi "Vladislav Ribnikar", gde je učenik ubio devet osoba.

Simpatizeri beogradskog kluba donosili su cveće, palili sveće i ćutanjem u miru odali počast nastradalima.

Podsetimo, osmoro dece i radnik obezbeđenja ubijeni su u sredu ujutru u oružanom napadu jednog učenika u osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" u centru Beograda. Šestoro učenika i jedna nastavnica su povređeni, a napadač je uhapšen.