Evroliga

Zvezda snažnom odbranom slomila Asvel u drugom poluvremenu

31.03.2023 23:00
Zvezda snažnom odbranom slomila Asvel u drugom poluvremenu MN Press

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Asvel 76:60 (17:19, 20:23, 19:11, 20:7) u 32. kolu Evrolige ali su ispali iz trke za plasman u Top 8.

Sa trijumfom crveno-belih nisu se poklopili rezultati ostalih duela, Žalgiris je slavio protiv Valensije, Baskonija je pregazila Fenerbahče,  Partizan je bio bolji od Reala.

Izabranici Duška Ivanovića meč su prelomili na početku drugog poluvremena, serijom 9:0 "odlepili" su se na ubedljivih 65:53.

Pojačali su odbranu gosti, kao specifičnost ostaje podatak da je domaćin u poslednoj deonici postigao samo sedam poena, a prve koševe tek posle skoro pet minuta, i to iz slobodnih bacanja. Totalnu bruku Asvela sprečio Kahudi trojkom na 13 sekundi pre kraja, bili su to jedini poeni iz igre domaćina u tom delu meča.

Bilo je kriznih momenata u igri Zvezde tokom druge četvrtine kada je Asvel poveo sa 42:32. Do kraja poluvremena zaistatak je prepolovljen a potom je usledio preokret.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je  Ognjen Dobrić sa 18 poena, dvocifren učinak imali su još Kampaco sa 11 i Vildoza sa 10 poena.

U redovima Asvela Nando De Kolo bio je najzapaženiji sa 14 poena.