Evroliga

31.03.2023 22:06
(KRAJ) Partizan nadigrao Madriđane u Beogradu i stigao na korak od Top 8 faze Evrolige MN Press

Košarkaši Partizana dočekuju Real Madrid u 32. kolu Evrolige, gde će u Štark Areni pokušati da savladaju španskog velikana i otvore vrata plej-ofa elitnog takmičenja.

Da bi obezbedili kartu među osam najboljih ekipa Starog Kontinenta, crno-beli moraju da pobede Madriđane, a da Baskonija i Žalgiris izgube od Fenerbahčea, odnosno Valensije.

Ukoliko nešto ne prođe po volji Beograđana večeras, narednu šansu tražiće u preostala dva kola, kada će igrati protiv Monaka i Panatinaikosa.

Partizan je trenutno na sedmoj poziciji sa 17 pobeda i 14 poraza, dok je "kraljevski klub" na drugom mestu sa učinkom 22-9.

PARTIZAN - REAL MADRID 104:90 (21:23, 28:15, 29:34, 26:18)

Beograd

Štark Arena

Sudije: Karmelo Paterniko, Pjotr Pastusjak, Saulijus Racis

PARTIZAN MOZZART BET: Vukčević, Ledej 6, Avramović 5, Panter 16 (6as, 3ukr), Smailagić 11, Papapetru 10, Egzum 15 (4sk, 3as), Naneli 14, Lesor 16 (8sk, 3as)Trifunović 4, Anđušić 5, Madar 2.

REAL MADRID: Kozer, Fernandez 3, Abalde 2, Hanga 10, Hezonja 17 (3as, 3sk), Rodrigez 3 (5as), Dek 17 (7sk, 3as), Poarje 9, Kornelije, Tavares 7 (4sk, 3as), Ndijaje, Musa 22 (3as)

(UŽIVO) Partizan - Real Madrid

31.03.2023. 23:03

Kraj utakmice: Partizan - Real Madrid 104:90

Kraj utakmice u Beogradu! Crno-beli ispratili su španskog velikana iz Arene sa "stotkom" i prišli nadomak Top 8 faze Evrolige! S obzirom da je Real motivisano ušao u odlučujuću deonicu, nakon sjajnoj izdanja u trećoj četvrtini, mnogi navijači srpskog kluba strepeli su od potencijalnog povratka "kraljevića". Međutim, Partizan je sačuvao svoj teren zahvaljujući 17:4 seriji koju je na napravio u režiji Smailagića, Ledeja i Anđušića! Crno-beli stekli su 20 poena prednosti (98:78), a Real je do kraja samo uspeo da ublaži poraz.

31.03.2023. 22:05

Treća četvrtina: Partizan - Real Madrid 78:72

Imao je Partizan periode oscilacije u ovoj četvrtini, ali je generalno zadržao solidan ritam na obe strane terena, uprkos dobroj roli Reala. Madriđani su do sredine deonice istopili 14 poena prednosti i prišli na dva poseda zaostatka (61:56). Crno-beli dugo nisu imali rešenja u napadu, a onda su po notama Egzuma i Papapetrua ponovo stekli dvocifrenu prednost (70:59). Međutim, rani problemi sa ličnim grešakama dala su krila Realu, koji su sa linije penala smanjili vođstvo Beograđana na -6 (78:71) pred početak odlučujuće deonice.

31.03.2023. 21:30

Kraj prvog poluvremena: Partizan - Real Madrid 49:38

Za razliku od uvodne četvrtine, gde se Partizan u pojedinim trenucima mučio u fazi napadi, crno-beli zaigrali su daleko bolje u drugoj deonici. Na krilima fantastične podrške navijača, kao i odlične igre druge postave predvođene Egzumom i Nanelijem, domaća ekipa postigla je u ovoj deonici 28 poena, dok je indisponiranom rivalu dopustila svega 15. Najpre su izabranici Željka Obradovića preokrenuli rezultat serijom 10:2 (31:27) u režiji Australijanca, da bi pred odlazak na odmor napravili novu seriju (14:2) za maksimalnih +13 (49:36). Listu strelaca domaćeg tima predvodi Naneli sa 10 poena (100 odsto šut iz igre), dok Egzum i Panter imaju po osam. Na drugoj strani najraspoloženiji su Musa i Hanga sa po osam poena.

31.03.2023. 20:55

Prva četvrtina: Partizan - Real Madrid 21:23

Kao što sam rezultat govori, uvodna četvrtina protekla je u izjednačenoj borbi obe ekipe. Partizan je nešto sigurnije otvorio utakmicu i na krilima Trifunovića poveo 6:3, da bi Madriđani zahvaljujući odličnim procentima iz igre (75 odsto za dva, 50 odsto za tri) uhvatili priključak sredinom deonice. Gosti su u jednom trenutku imali i pet poena prednosti (18:13), ali je Partizan preko Smailagića i Papapetrua uspeo da smanji na -2 (21:23) pred početak druge četvrtine. Crno-beli imaju duplo više skokova od rivala (8-4), kao i veći broj ukradenih lopti (3-2), dok Real prednjači u asistencijama (8-6).

31.03.2023. 20:34

Ćus Mateo: Igramo na izuzetno teškom terenu

"Igramo u nezgodnom okruženju, sa 20.000 navijača koji podržavaju svoj tim i znamo da moramo da se potrudimo da imamo opcije. Nikad se ne zna na koju stranu će utakmica otići, ali istina je da oba tima lako postižu poene. Moraćemo da igramo dobro u odbrani, jer je to tim koji kog kuće igra fizički. Oni još nisu u plej-ofu i pokušaće da se približe pred svojim navijačima. Za njih je to dodatni motiv i zato moramo da budemo spremni da igramo u teškoj areni. Imamo prednost domaćeg terena u plej-ofu i to nas čini smirenim, ali moramo da nastavimo da radimo i da napredujemo."

31.03.2023. 20:32

Željko Obradović: Suvišno je trošiti reči na Real Madrid

"Još juče smo krenuli da pričamo o Real Madridu, timu koji je u toj poziciji kojoj jeste, a pričati o Real Madridu i svemo onome šta on predstavlja u evropskoj košarci i šta je ove godine sa ovim rosterom, mislim da nema potrebe. Čeka nas teška utakmica i još jedna prilika da damo sve od sebe i da vidimo da li možemo da odigramo neke minute bolje nego na prethodnoj utakmici protiv Barselone."