Evroliga

(KRAJ) Poraz Partizana u Beogradu: Katalonci slavili u Štark Areni

28.03.2023 22:15
(KRAJ) Poraz Partizana u Beogradu: Katalonci slavili u Štark Areni MN Press

Košarkaši Partizana nisu uspeli da iskoriste "prvu meč loptu" i praktično obezbede mesto u plej-ofu Evrolige, pošto su 31. kolu takmičenja, uprkos velikoj borbi, izgubili od Barselone 89:80 (25:21, 19:14, 22:13, 22:23).

U još jednom prelepom ambijentu u Štark Areni, pred rekordnih 20.041 navijača, crno-beli nisu uspeli da nadigraju španskog velikana i nastave seriju odličnih rezultata, pa će šansu za mesto među osam najboljih ekipa Evrope, tražiti u preostalim duelima sa Real Madridom, Monakom i Panatinaikosom.

PARTIZAN - BARSELONA 80:89 (21:25. 24:19, 13:22. 22:23)

Štark arena, Beograd, gledalaca 20.041.    Sudije: Rižik, Panter, Šemeš

Partizan:Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smajlagić, Papapetru, Egzam, Naneli, Lesor, Anđušić, Madar

Barselona: Da Silva, Pauli, Šanli, Veseli, Martinez, Kalinić, Satoranski, Laprovitola, Abrines, Higins, Kurik, Jokubaitis, Tobi, Mirotić, Nanji

(UŽIVO) Partizan - Barselona

28.03.2023. 22:25

Kraj utakmice: Partizan - Barselona 80:89

Satoranski donosi novo dvocifreno vođstvo Kataloncima (81:71). Lesor smanjuje razliku sa niskog posta, a onda Mirotić ponovo pronalazi put do koša Partizana (83:73). Ostalo je još nešto manje od dva minuta do kraja, ne piše se dobro crno-belima. Barselona sada održava prednost i samo se čeka kraj utakmice, a upravo je usledio poslednji zvižduk. Katalonci su opravdali ulogu favorita i u Štark Areni, gde su slavili rezultatom 89:80.

28.03.2023. 22:12

35. MINUT: Mirotić ne dozvoljava preokret

Uspeo je nekako da smanji Partizan razliku Katalonaca na krilima sjajnog Egzuma, koji se ponovo istakao kao lider Beograđana u ključnim trenucima. Pogodio je sedam vezanih poena, međutim, Mirotić je odgovorio na drugoj strani i ponovo doneo osetniju prednost Barseloni (70:78).

28.03.2023. 22:05

33. MINUT: Partizan lepo krenuo, ali Barsa odmah odgovorila

Požrtovanom igrom na obe strane terena, Partizan pravi 5:0 seriju u režiji Avramovića i Egzuma i prilazi na tri poena zaostatka (63:66). Mirotić je zbog prehodne odluke sudije, dobio tehničku grešku, da bi se centar Barselone ubrzo iskupio dalekom trojkom (63:69). Igra se dinamično u ovim trenucima, Barsa je izašla sa izuzetno visokom petorkom, a to daje rezultate u ovim trenucima. Veseli koristi mis-meč, 71:63 za Barsu.

28.03.2023. 21:59

Kraj treće četvrtine: Partizan - Barselona 58:66

Probudili su se crno-beli, pa su sa nekoliko učinkovitih napada smanjili vođstvo rivala na -8 (58:66) pred početak odlučujuće deonice. Imao je Naneli šansu da u poslednjem napadu smanji razliku i na -5, ali je za dlaku promašio šut sa gotovo celog terena. Lopta je plesala po obruču, ali je, nažalost izašla iz koša. Barsa je dobila ovu četvrtinu 22:13.

28.03.2023. 21:50

28. MINUT: Nije dobro, 17:4 serija za Barsu

Raspala se igra Partizana u trećoj četvrtini, gde su za nepunih sedam minuta dozvolili Barseloni da napravi seriju 17:4 i stekne dvovifrenu prednost (61:49). Nema ideje u napadu, teško se dolazi do izgrađene pozicije za koš, dok Katalonci koriste veliki individualni kvalitet i činjenicu da su na okupu godinama, pa odličnom timskom igrom uspevaju da ugase napadačke moći Partizana. Potrebna je reakcija ekipe Željka Obradovića.

28.03.2023. 21:43

26. MINUT: Raspucala se Barsa, problemi za Partizan

Panter prekida 7:0 seriju rivala, međutim, Satoranski postiže novu trojku za Barselonu, koja dolazi do najveće prednosti na utakmici (54:47). Raspucali su se Katalonci u ovim trenucima, pogodili su tri trojke zaredom, što je unelo određenu dozu nervoze u redove Beograđana. Smailagić sada donosi zlatne vredne poene u reketu (55:49), a nakon promašaja Mirotića i Pantera, Veseli donosi novih +8 za goste (57:49).

28.03.2023. 21:38

22. MINUT: Serija Barse početkom treće deonice

Veseli iz pik-en-rola dolazi do koša Partizana. Madar greši na drugoj strani, da bi usledila kazna Abrinesa sa poludistance. Novo vođstvo Barse (48:45). Crno-beli ponovo troše posed, nemaju ideje u napadu u ovim trenucima, a onda novi koš Abrinesa i to za tri poena. Serija 7:0 Katalonaca, Obradović traži tajm-out.

28.03.2023. 21:22

Kraj prvog poluvremena: Partizan - Barselona 45:44

Poen prednosti na poluvremenu za ekipu Partizana (45:44). Mogli su crno-beli možda da dođu i do ubedljivije prednosti pred odlazak na odmor, ali su nizom diskutabilnih odluka u odbrani, dopustili veliki broj lakih poena Barseloni, koja je trojkom Higinsa u finišu druge četvrtine uspela da smanji zaostatak od osam poena koliko je bilo u jednom trenutku za crno-bele. Obe ekipe imaju identičan procenat šuta za dva poena (56 odsto), dok su brojke sa distance nešto bolje za goste (83 odsto). Što se učinka igrača tiče, najefikasniji kod Katalonaca je Lapravitola sa 14 poena, koji ima samo jedan promašen šut iz igre, dok u taboru Partizana prednjači Egzum sa 10 poena. Ledej ima osam, Panter sedam, a Madar poen manje.

28.03.2023. 21:15

19. MINUT: Buđenje Katalonaca

Imao je Partizan i +8, nakon poena Lesora u reketu, ali je onda usledila 7:2 serija Barselone, posle tajm-outa Jasikevičijusa. Osim Madara, niko nije postigao koš za crno-bele više od dva minuta, što su vešto iskoristili Katalonci da smanje razliku (42:39). Najveći deo poena Partizan je primio iz tranzicije, što je uz dva faula Lesora, glavni problem Beograđana večeras.

28.03.2023. 21:06

16. MINUT: Barsa gubi konce u napadu, sjajna rola Egzuma

Barselona je bolje počela utakmicu, na krilima Lapravitole održavala vođstvo, ali je Egzum sa osam vezanih poena preokrenuo rezultat (32:27). Sada serija grešaka na obe strane, a Tobej prekida "sušu" šutem sa distance (32:30). Egzum koristi mis-meč i postiže poene iz reketa, međutim, Kalinić smanjuje na drugoj strani (34:32). Katalonci gube loptu, njihovu šestu na utakmici, a greške rivala koristi Ledej, koji donosi najveću prednost Beograđanima u dosadašnjem toku meču - 38:32.

28.03.2023. 20:57

13. MINUT: Egzuuum! Prva prednost Partizana

Smailagić trojkom otvara ovu četvrtinu, da bi nakon faula Avramovića, Jakubaitis pogodio oba penala (24:27). Barselona se muči u ovim trenucima, a to koriste crno-beli, koji na krilima pet vezanih poena Egzuma, dolaze do prve prednosti na utakmici (29:27). Partizan za sada vodi u ovoj deonici 8:2.

28.03.2023. 20:50

Kraj prve četvrtine: Partizan - Barselona 21:25

Barselona dolazi do lakih koševa u ovim trenucima, a najraspoloženiji je Lapravitola sa devet poena. Partizan kuburi u odbrani, ali je zato raspoložen na drugoj strani terena. Naneli postiže bitnu trojku i smanjuje prednost rivala (16:17), samo da bi Veseli pogodio naredni šut sa poludistance (16:19). Ledej je zatim fauliran, a Amerikanac realizuje oba penala. Lesor pravi drugu ličnu grešku na minut do kraja uvodne četvrtine, pa mora na pauzu. Veliki problem za Partizan. Lapavitola postiže nove poene, a onda se i Kalinić upisuje na semafor (20:25). Odlična odbrana Ledeja u ovim momentima, Partizan ima poslednji napad, a Smailagić polovičnim učinkom sa penala, postavlja konačan rezultat na kraju ove deonice, 25:21 za Barselonu.

28.03.2023. 20:39

5. MINUT: Barsa bolje krenula, Partizan uvatio priključak

Mirotić postiže prve poene na utakmici za Barselonu, da bi mu se ubrzo na listi strelaca priključio i Satoranski (5:0), Madar je siguran sa poludistance, da bi Lapravitola pogodio drugu trojku za Katalonce (8:2). Partizan je loše počeo utakmicu, ali je na krilima Pantera i Madara uspeo da se vrati i uhvati priključak (10:11). Bolja energija crno-belih u ovim trenucima, sledi tajm-out.

28.03.2023. 20:31

1. MINUT: Počela je utakmica u Beogradu

Počela je utakmica u Štark Areni, gde, očekivano, crno-beli imaju ogromnu podršku navijača. Iako se još uvek ne zna tačan broj, očekuje se da je preko 20.000 pristalica Partizana na tribinama.

Željko Obradović odlučio se da počne utakmicu sa Madarom, Nanelijem, Panterom, Ledejem i Lesorom, dok prvu petorku Barselone čine Lapravitola, Satoranski, Abrines, Mirotić i Veseli.

28.03.2023. 20:23

Nikola Mirotić dobio poklon od Partizana

Nikola Mirotić poznat je kao veliki navijač Partizana, što je svojevremeno i priznao pre nešto više od 10 godina, pa je u tom duhu, sportski direktor crno-belih Zoran Savić rešio da obraduje centra Barselone i da mu uruči poklon.

28.03.2023. 20:19

Željko Obradović: Cilj Barse je da osvoji Evroligu

"Znamo ih, već smo igrali protiv Barselone i znamo koji kvalitet imaju. To je ekipa napravljena da ode na 'fajnal for' i verovatno da proba da osvoji Evroligu. Igraju timski, igraju izuzetno čvrstu odbranu. Oni su tim koji je lider Evrolige po procentu uspešnosti u šutu za tri poena tako da su to neke osnovne stvari. Probali smo na njihovu igru da reagujemo sada na treningu i videćemo kako će to sutra da izgleda. Potrebna nam je pamet i energija na nivou utakmice protiv Olimpijakosa"