Evroliga

(KRAJ) Partizan pobedio Virtus i prišao na korak od plej-ofa Evrolige

07.03.2023 22:10
(KRAJ) Partizan pobedio Virtus i prišao na korak od plej-ofa Evrolige MN Press

Košarkaši Partizana savladali su Virtus u Bolonji 88:79 u 27. kolu Evrolige i zabeležili 15. pobedu u takmičenju. Crno-beli su na taj način prišli na korak od plasmana u plej-of, a u narednom kolu gostovaće Armaniju u Milanu.

VIRTUS - PARTIZAN  79:88

(26:28, 21:17, 16:20, 16:23)

Dvorana: Virtus Segafredo Arena (Bolonja)

Sudije: Danijel Jerzuelo, Žozef Bisan, Gentijan Cici

Virtus: Manion, Belineli, Pajola 9, Bako 4, Žete 14, Lundberg, Heket 5, Miki 13, Vims, Odželeje 13, Vims, Teodosić 11 (11 as), Abas 10

Partizan: Vukčević, Ledej 8, Avramović, Panter 17, Smailagić 9, Papapetru 3, Egzum 17, Naneli 18, Lesor 5, Trifunović, Anđušić, Madar 11

(UŽIVO) Virtus - Partizan

07.03.2023. 22:45

Kraj utakmice: Partizan slavio 88:79 i došao na prag plej-ofa

Kraj utakmice. Partizan pobedio Virtus u Bolonji 88:79. Pokušao je domaćin u finišu da napravi čudo, ali je najpre Ledej odigrao odličnu odbranu, da bi nakon greške Teodosića i defitivno rešeno pitanje pobednika. Beograđani su zabeležili 15. trijumf u Evroligi, gde se plej-of već nazire...

07.03.2023. 22:37

39. MINUT: Partizan pred pobedom

Miki je vratio domaće na posed zaostatka (79:76), da bi Naneli pogodio trojku, a zatim Egzum doneo crno-belima velikih +8 (84:76) na nešto manje od dva minuta do kraja. Abas potom ostaje sam trojci i smanjuje razliku (84:79). Lesor je potom imao priliku da reši utakmicu, ali je napravio korake u reketu rivala, Virtus ima loptu u posedu i nešto manje od minut da ukrade pobedu.

07.03.2023. 22:31

38. MINUT: Egal u Bolonji, Partizan imao +10

Partizan je odlično počeo ovu deonicu, imao je i dvocifrenu prednost, prvi put na utakmici, ali je Teodosić pogodio trojku i smanjio na 77:70. Lesor na drugoj strani koristi odbitak, zatim Odželej pogađa, a posle nove greške Beograđana, Džaiteh smanjuje na 79:74. Ponovo je Virtus prišao na dva poseda zaostatka. Egzum zatim maši trojku, a Miki koristi grešku gostiju (79:76).

07.03.2023. 22:25

34. MINUT: Egzum se probudio, Partizan ponovo kontroliše situaciju na terenu

Ledej maši šut, ali Madar koristi ofanzivan skok (67:63), Odželej zatim pogađa oba puta sa penala, dok na drugoj strani Egzum iz tranzicije dolazi do lakih poena (69:65). Virtus ni blizu bonusa, a šest minuta je do kraja, ali imaju samo jedan tajm-out. Partizan dolazi do 13. ukradene lopte, Egzum zakucava i crno-beli ponovo imaju sedam poena prednosti (72:65) Sada je važno smiriti strasti i kontrolisati situaciju.

07.03.2023. 22:16

Kraj treće četvrtine, Partizan vodi 65:63

Veliki broj penala i ličnih grešaka obeležilo je ovu deonicu. Uz to videli smo pravu rezultatsku klackalicu, gde nijedna ekipa nije htela da prepusti inicijativu riivalu. Na ulasku u poslednju deonicu Partizan vodi 65:63. Panter je dobio podršku u Naneliju, koji sada ima 13 poena, a solidan doprinos u ovoj četvrtini dao je i Smailagić.

07.03.2023. 22:09

28. MINUT: Greške, veliki broj slobodnih bacanja i prednost Virtusa

Crno-beli preko linije za slobodna bacanja i Ledeja uspevaju da dođu do lakih poena, pa na četiri minuta do kraja treće deonice imaju prednost 60:55. Miki, zatim, oba puta siguran sa penala (60:57), dok je Naneli samo jednom bio precizan na drugoj strani (61:57). Sada Partizan greši dva napada zaredom, a Virtus, posle dva ofanzivna skoka dolazi do izjednačenja - 61:61. Lesor zatim pravi četvrti faul, što koristi ekipa za Bolonje za novo vođstvo, 63:61.

07.03.2023. 21:54

25. MINUT: Serija Partizana, pa odgovor Virtusa

Odličan start Partizana na startu drugog poluvremena, gde su u režiji Smailagića i Nanelija vezali sedam poena. Partizan ponovo vodi, 52:47, Skariolo primoran da napravi tajm-out. Ponavljaju se greške iz prvog poluvremena, Beograđani ne brane šut na perimetru, a Miki je to znao da ikoristi (54:50). Panter potom odličan na poludistanci, Teodosić uzvraća na drugoj strani. Partizan vodi 56:54.

07.03.2023. 21:38

Kraj prvog poluvremena, Virtus vodi 47:45

Panter pogađa flouter i smanjuje prednost Virtusa na dva poena zaostatka (47:45) pred odlazak na odmor. Gledali smo jedno dobro napadačko poluvreme. Partizan je najveću prednost imao u prvoj četvrtini, kada je vodio sedam razlike, da bi u drugoj deonici platio danak greškama u napadu i pojedinim lošim odlukama na drugoj strani terena. To su iskoristili domaći igrači i preokrenuli rezultat, ali su Beograđani u finišu poluvremena uspeli da dođu do egala. Virtus ima odličnu realizaciju šuta za dva (68 odsto) i tri poena (63 odsto), dok su brojke Partizana nešto lošije. (61 odsto za dva, 33 odsto za tri). Panter je najefikasniji sa 13 poena, Ledej i Naneli su dodali po šest, dok Odželej ima devet poena na drugoj strani.

07.03.2023. 21:27

19. MINUT: Loš period crno-belih

Prekida Madar 11:2 seriju Virtusa, koji u potpunosti kontroliše dešavanja u reketu crno-belih. Partizan se muči da zaustavi Odželeja i Džaiteha, a takođe ne nalazi rešenja za Teodosića, koji ima osam asistencija do sada. Usledila je serija promašaja na obe strane, a zlata vredne poene postiže Ledej, 44:40 prednost Virtusa.

07.03.2023. 21:19

17. MINUT: Šuterska rapsodija Virtusa

Mali broj poena videli smo u prvoj polovini druge deonice. Obe ekipe igraju jako požrtvovano na obe strane terena, gde viđamo sve više prekida zbog pojačane agresivnosti na meču. Crno-beli se muče sa distance, dok domaćin blista na šutu za tri poena (5/7). Odbrana Beograđana na perimetru je jako loša u ovim trenucima, što je uz manjak rešenja u napadu, jedan od osnovnih problema gostiju u Bolonji, 40:36 za Virtus.

07.03.2023. 21:09

13. MINUT: Rezultatska klackalica u Italiji

Pajola otvara drugu deonicu trojkom i donosi Virtusu prvu prednost na utakmici (29:28). Egzum silovitim prodorom pogađa 2+1 (31:29) i vraća rezultat na Partizanovu vodenicu. Australijanac je u narednom napadu doživeo težak pad, ali se na sreću ubrzo pridigao. Usledio je zatim neefikasan period, a "sušu" prekida Pajola iz reketa Beograđana (31:31).

07.03.2023. 21:02

Kraj prve četvrtine, prednost Patizana 28:26

Belineli realizuje oba bacanja, Lesor potom pogađa 2+1 (26:19), crno-beli zatim greše u defanzivi, što koristi Pajola, neometen sa polu distance (26:21). Panter zatim pogađa oba šuta sa penala i dolazi do 11. poena. On je trenutno najefikasniji na utakmici, a sada odlazi na zaslužen odmor. Odželej pogađa uz faul i smanjuje prednost gostiju (28:24). Beograđani prave seriju grešaka u napadu, a Odželej zatim zakucava u napadu i postavlja konačan rezultat na kraju prve četvrtine - 28:26 za crno-bele.

07.03.2023. 20:52

7. MINUT: Egal u Bolonji

Posle namerne greške crno-belih, Heket vezuje pet poena i dovodi Virtus na -1 (12:13). Naneli je siguran sa poludistance (14:12), da bi nakon treće izgubljene lopte domaćina, Panter pogodio za 17:12. Džaiten smanjuje razliku na drugoj strani (17:14), a onda Lesor iz ofanzivnog skoka pogađa za 19:14. Međutim, odmah stiže odgoor Teodosića sa distance (19:17), da bi Ledej ubrzo zabeležio prve poene iz igre (21:17).

07.03.2023. 20:44

4. MINUT: Bolji početak crno-belih

Teodosić otvara utakmicu trojkom, ali Panter odmah uzvraća istom merom na drugoj strani, da bi nakon greške Virtusa, Naneli pogodio za 5:3. Miki potom koristi odbitak, a Madar postiže drugu trojku za Partizan (8:5). Usledila je serija promašaja na obe strane, a "sušu" prekida Odželej (8:7). Partizan podiže nivo odbrane i preko Pantera i Smailagića dolazi do najveće prednosti na utakmici - 13:7.

07.03.2023. 20:31

1. MINUT: Počela je utakmica

Sve je spremno za početak utakmice u Bolonji. Partizan juri 15. pobedu u Evroligi, a njegov večerašnji rival 13, kojom zadržao teoretske šanse za plasman u zavšrnicu takmičenja. Obe ekipe imaju veliku podršku navijača i atmosfera u Segafredo areni je zaista spektakularna. Partizan je počeo utakmicu sa Ledejom, Nanelijem, Smailagićem, Madarom i Panterom.

07.03.2023. 20:27

Bolonja ili Beograd?

Partizan večeras igra jednu od ključnih utakmica za plasman u plej-of Evrolige, a podrška njegovih simpatizera nije izostala ni u Bolonji, gde se okupilo nekoliko hiljada srpskih navijača!

07.03.2023. 20:18

Virtus se loše proveo u Štark Areni

Partizan je nakon tri uzastopna poraza na startu Evrolige, deklasirao Virtus u Beogradu 90:62 u prvom duelu sezone, a kako je to izgledalo pogledajte u prilogu ispod.

07.03.2023. 20:11

Serđo Skariolo: Partizan - to je iskusna evroligaška ekipa

"Oni imaju sjajan miks najboljih igrača sa evroligaškim iskustvom. Imaju talentovane igrače pune energije. Veoma su dobri u napadu, agresivni u odbrani i moramo da se spremimo za to. Igraju brzo i opasni su i u reketu i na perimetru. Biće mnogo navijača Partizana tu, ali znam da naši navijači mogu da naprave pravu atmosferu da podrže naše igrače u važnom i veoma teškom meču"

07.03.2023. 20:10

Željko Obradović: Energija ključna za pobedu u Bolonji

"Virtus je u toku Evrolige igrao mnogo utakmica na veoma visokom nivou, a čini se i nekoliko slabih, kao poslednja protiv Fenerbahčea u Istanbulu. Skauting sa te utakmice ne treba da postoji jer to nije realna slika njihovog kvaliteta. Spremaćemo se za ono najbolje, kako su igrali pre svega na domaćem terenu, ali i neke utakmice na strani. Sve znamo o njima, znamo kvalitet koji imaju, pokriveni su na svim pozicijama. Veoma je važno sa kojom ćemo energijom izaći na parket, s obzirom na ritam u kojem igramo i mi i oni. Da probamo da igramo kao poslednje utakmice u Evroligi, sa mnogo želje, energije i da im ne dozvolimo poene iz drugog i trećeg pokušaja, zagradimo koš i ne dopustimo im da dobiju bitku pod obručima"

ABA predstavila trofej "Dejan Milojević"