Nikola Jokić retko šutirao, ali savršeno pogađao: Denver siguran protiv Šarlota

02.01.2024 08:01
Nikola Jokić, košarkaš Denvera, u duelu sa igračem Šarlota Tanjug/AP Photo/David Zalubowski
Nikola Jokić, košarkaš Denvera, u duelu sa igračem Šarlota

Nikola Jokić nije sipao koševe u meču sa Šarlotom, kao što inače čini, ali je i zbog to malo poena bio u žiži posle pobede njegovog Denvera nad Šarlotom u NBA - 119:93.

Ubacio je skromnih 13, uz 11 skokova i šest asistencija, jer je retko šutirao, ali kada bi to radio uradio bi to skoro pa savršeno. Dvostruki sezonski MVP na poslednjem meču NBA imao je 6/7 iz igre, bez pokušaja za tri poena i 1/1 sa linije penala, a na terenu je proveo 27,5 minuta.

Gorostasni srpski košarkaš na poslednje tri utakmice pogađa 97,4 odsto šuteva. Iz igre je bio precitan 26 od 28 puta, sve trojke usput, a sa penala je bezgrešan. Na poslednjih šest mečeva ubacio je svih 30 slobodnih bacanja.

"Nikola posebno je u drugom poluvremenu zaigrao mnogo agresivnije. To je bilo lepo videti. Gledao je ka košu, ubacivao poene i onda smo počeli da pogađamo sa svih strana. Kada do radimo, kada branimo takođe, kada Džamal, Majkl i Nikola igraju na ovom nivou, to nam dozvoljava da se raspucamo!", izjavio je trener Majkl Meloun.

U takvim okolnostima, Džamal Mari i Majkl Porter su to podneli poenterski teret, pa je prvi u 11. uzastopnom porazu Hornetsa učestovao sa 25 poena, dok je drugi ubacio 22.

Šarlot je odolevao polovinu duela, pa je na veliki odmor otišao s egal rezultatom (49:49), da bi Nagetsi treću četvrtinu otvorili serijom 20:2, taj deo igre dobili sa 40:17 i sve je bilo rešeno.

Na sličan način Denver je savladao Šarlot i 23. decembra kada je treću četvrtinu rešio u svoju korist rezultatom 30:9 i na kraju slavio sa 102:85.

Što se tiče Šarlota, žestoko oslabljeni su bili večeras, bez najboljeg strelca Terija Rozira, pa Lamelo Bola, Gordona Hejvorda. Umesto Hejvorda igrao je Iš Smit, koji je danas konačno dobio šampionski prsten zaslužen prošle sezone u dresu Denvera. Bivšim saigračima ubacio je 10 poena. Majls Bridžis je bio najefikasniji sa 26.