NBA

Autor: Mateja Petković

01.05.2023 00:25
Golden Stejt slavio u Sakramentu i plasirao se u polufinale zapada: Kari ubacio 50 poena i eliminisao Kingse TanjugAP Photo/José Luis Villegas

Košarkaši Golden Stejta su u sedmoj utakmici savladali Sakramento Kingse na strani 120:100 (30:31, 26:27, 35:23, 29:19) i plasirali se u polufinale zapadne konferencije NBA lige.

Kingsi su dobro otvorili meč i na poluvremenu čak imali blago vođstvo od dva poena. Međutim, treća četvrtina je bila presudna za krajnji ishod pošto su gosti postigli čak 35 a primili svega 23 poena,

Igrač utakmice je bez dileme bio košakaš Voriorsa, Stef Kari, koji je za 37 minuta provedenih na terenu uspeo da postigne čak 50 poena, zabeleži osam skokova i upiše šest asistencija.

U redovima domaćina najefikasniji je bio Domantas Sabonjis sa 22 poena, osam skokova i sedam asistencija, što je neuporedivo manji učinak od Karijevog.

Dakle, Golden Stejt će se u narednoj rundi boriti sa Los Anđeles Lejkersima.