NBA

12.02.2023 08:46
Solidna partija Bogdanovića u pobedi Atlante: Irving i Dončić izgubili od Sakramenta nakon produžetaka Tanjug/AP Photo/Matthew Hinton/David Zalubowski

Atlanta je zabeležila drugu uzastopnu pobedu u NBA ligi, gde je nakon trijumfa nad Finiksom savladala i San Antonio. Hoksi su slavili na svom terenu 125:106, a srpski plejmejker Bogdan Bogdanović završio je utakmicu sa 13 poena.

Teksašani su bili ravnopravan rival sve do sredine treće četvrtine, kada je domaćin preuzeo kontrolu nad utakmicom. Atlanta je jednostavno imala veći broj raspoloženih košarkaša, što joj je uz dosta kvalitetniji sastav, donelo 29. pobedu u sezoni.

Bogdanović se istakao sa distance, odakle je imao stopostotan učinak (3/3), dok su brojke za dva poena bile nešto skromnije (2/6). Najefikasniji u pobedničkom taboru bili su Deandre Hanter i Trej Jang sa po 24 poena, dok se na drugoj strani istakao Kem Džonson sa 25.

Uzbudljivo je sinoć bilo i u Sakramentu, gde su Kingsi uspeli da savladaju, sada već super tim Dalasa, predvođen Lukom Dončićem i Kajrijem Irvingom. Slavili su 133:128 nakon produžetaka, dok je rezultat u regularnom delu bio 114:114.

Fanovi NBA lige imali su priliku da po prvi put vide Dončića i Irvinga zajedno na terenu. Dvojac Maveriksa nije razočarao, budući da su bili najefikasniji u svom taboru. Međutim, Kingsi su pokazali karakter, a i zašto su toliko visoko kotirani na Zapadu.

Obe ekipe su provele gotovo identičan broj minuta u vođstvu. Meč je bio izjednačen tokom čitavog susreta. Na minut do kraja regularnog dela Dvajt Povel je sa linije penala doneo Dalasu + 2 (114:112), ali je Domantas Sabonis u narednom posedu izvukao produžetak. U dodatnih pet minuta, Slovenac je zakazao, dok je Irving uglavnom pogađao za Dalas. Međutim, to očigledno nije bilo dovoljno, pošto je Sakramento imao Dieron Foksa i veći broj raspoloženih košarkaša.

Foks je na kraju bio najefikasniji pojedinac meča sa 36 poena. Sabonis i Terens Travis su pomogli sa po 22. Na drugoj strani Irving je završio meč sa 28 poena, dok je Dončić imao jedan manje.