Atlanta preko Majamija do plej-ofa: Bogdanović doprineo sa 14 poena

Izvor: Tanjug

12.04.2023 08:05
Atlanta preko Majamija do plej-ofa: Bogdanović doprineo sa 14 poena Tanjug/AP Photo/Alex Slitz

Košarkaši Atlante plasirali su se u plej-of NBA lige, pošto su noćas u gostima pobedili Majami rezultatom 116:105.

Atlanta je već u prvom poluvremenu stekla dvocifrenu prednost, a Hoksi su u jednom trenutku imali i + 24 (63:39). Domaći  su u trećoj četvrtini smanjili prednost gostiju na minus pet, ali je Atlanta uspela da odbije nalet igrača Majamija i zasluženo je stigla do pobede.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Tre Jang sa 25 poena, dok je Dedžonte Marej ubacio 18. Srpski košarkaš. Bogdan Bogdanović je za nešto više od 26 minuta na terenu postigao 14 poena i imao je dva skoka, dve ukradene lopte i asistencije.

Kod domaćih, najbolji je bio Kajl Lauri sa 33 poena, dok je Tajler Hiro dodao 26. Atlanta će u prvom kolu plej-ofa Istočne konferencije igrati protiv Bostona.

Majami će se boriti za osmo mesto sa pobednikom meča između Toronta i Čikaga. Osmoplasirana ekipa Istoka će u plej-ofu igrat protiv Milvokija.