Bogdanović najefikasniji u porazu Atlante od Dalasa

Autor: Kosta Simetić

05.04.2024 08:36
Bogdan Bogdanović u duelu sa Kajrijem Irvingom Tanjug/AP Photo/LM Otero
Bogdan Bogdanović u duelu sa Kajrijem Irvingom

Košarkaši Atlanta Hoksa poraženi su od Dalas Maveriksa 109:95 (25:31, 40:26, 28:24, 16:14) u prethodnoj noći u NBA ligi.

Iako rezultat to ne pokazuje, nije ovo bila laka pobeda za Maverikse. Atlanta je bila bolji rival na startu, ali je tokom druge dekade Dalas postigao čak 40 poena i oslabljeni Hoksi tome nisu mogli da ispariraju.

Usledila je napeta treća četvrtina, u kojoj je Dalas samo povećao razliku, dok smo u poslednjih 10 minuta gledali dobru odbranu na obe strane, ritam je opao, a to je išlo u korist franšizi iz Teksasa koja je rutinski privela utakmicu kraju.

Najbolji u pobedi Dalasa bio je Kajri Irving sa 26 poena, Luka Dončić ostvario je "dabl-dabl" učinak od 25 poena i 12 skokova, a pratio ih je Pi Džej Vašington sa 19 poena.

Najefikasniji u porazu Atlante bio je kapiten Srbije, Bogdan Bogdanović, sa 17 poena, a jedan manje ubacio je Dižonte Marej.

Ono što je posebno zanimljivo je situacija koja se desila pre utakmice, kada su se na centru pozdravili Bogdan i Luka, a potom su se takmičili ko će prvi pogoditi koš sa pola terena.