Bogdanović, Marej i Hanter za epski preokret Atlante protiv Bostona

26.03.2024 07:49
Bogdan Bogdanović i Džejlen Braun Tanjug/AP Photo/John Bazemore
Bogdan Bogdanović i Džejlen Braun

Ličilo je posle 24 minuta da će biti potop, a onda se dogodio peti najveći preokret u NBA i Atlanta Hoksi su na krilima Bogdana Bogdanovića, Deandre Hantera, Dešonte Mareja napravili peti najveći proekret i iz "minus 30" stigli u drugom poluvremenu do trijumfa nad najuspešnijim timom NBA ove sezone - Bostonom 120:118!

Oslobođenoi pritiska jer su obezbedili prvom mesto na Istoku, Boston je i bez Drua Holideja i Bena Vajta rasturao Atlantu u prvih 24 minuta. Džejson Tejtum je igrao i za tim i za svoju statistiku, već posle prve četvrtine bilo je 44:22 za goste iz Bostona, na poluvremenu 74:56! Možda bi bilo iu celih 30 razlike koji su imali Seltiksi (68:38), da Atlanta nije pokazala znake buđenja.

"Skinuli smo nogu sa gasa u drugom poluvremenu, a oni su uhvatili neverovatan ritam. Progutali smo gorku pilulu", rekao je Tejtum posle meča.

Bez Treja Janga, sjajnog igrača, ali i potrošača lopti, Bogdan Bogdanović, Deandre Hanter, Dešonte Marej, uz pomoć Kapele i Krejčija, režirali su peti kam-bek u NBA ligi. Bogdan, Hanter i Marej su pogađali trojke, ulaze, imali su seriju 19:2 za brzo sustizanje rivala, a dramu su rešili njih trojica u poslednje 94 sekunde. Bogdanović je ubacio četvrtu trojku za vođstvo 115:114, Marej vratio prednost posle koša Brauna, da bi na 10 sekundi pre kraja Hanter posle ofanzivnog skoka Kapele dobio loptu i trojkom postavio rezultat 120:116. Tejtjum je samo 37. poenom ublažio poraz.

Hanter je trojkom na kraju upisao 24 poena (4/8 za tri), tik uz njega sjajni Bogdan Bogdanović sa 22 poena (8/15 šut, 4/7 za tri, 2/3 bacanja, 4 sk, 3 as) za 40 minuta, te Martej sa 19 poena (2/9 za tri), pest skokova i čak 15 asistencija. Kod Bostona najefikasniji je bio Tejtum sa 37 poena (8 sk, 5 as), Braun je dodao 24, a Porzingis 17.

Vasilije Micić je odigrao najlošiju, a Aleksen Pokuševski najbolju utakmicu od kako je stigao u Šarlot. Klivled je preslišao "stršljenove" 115:92, Micić je za 30 minuta ubacio samo dva poena (1/4 šut, 0/1 trojke, uz dva skoka i četiri asistencije), dok je Pokuševski za 19 minuta imao 11 poena (4/7 šut, 1/2 za tri), uz pet skokova , tri asistencije i dve ukradene lopte.

Tristan Vukčević je upisao prve NBA poene u novojh pobedi Vašingtona. Vizardsi su 107:105 sasekli neke želje Čikaga, a bivši košarkaš Partizana je za devet minuta ubacio šest poena (2/5 šut, 2/4 trojke) i imao tri uhvaćene lopte.