NBA

Jokić ponovo bolji od Vembija, Denver i dalje najjači na Zapadu: Micić odličan u porazu od Finiksa

16.03.2024 09:00
Nikola Jokić i Viktor Vembanjama AP Photo/Stephen Spillman
Nikola Jokić i Viktor Vembanjama

Košarkaši Denvera zadržali su primat najbolje ekipe na Zapadnoj konferenciji  posle još jedne dominantne partije u NBA ligi, gde su sinoć bez većih problema pobedili San Antonio - 117:106.

Tim Grega Popoviča rezultatski je parirao Nagetsima do prvih sedam minuta utakmice (12:10), a onda su Jokić i družina na krilima dobro poznate tranzicione igre, režirali 20:2 seriju i pitanje pobednika praktično rešili na dva minuta do kraja uvodne deonice (31:14).

Nikola Jokić po drugi put u sezoni dobio je "mečap" sa Viktorom Vembanjamamom (17p) pod obručima. Imao je odlične procente šuta iz igre (13/19), bio je glavna pokretačka snaga Denvera tokom čitavog susreta, a utakmicu je završio sa 31 poenom, sedam skokova i pet asistencija.

Franšiza iz Kolorada (47-20) time je zadržala vodeće mesto na Zapadnoj konferenciji, sa pobedom razlike ispred Oklahome i dobrim šansama da ostane na liderskoj poziciji do kraja regularnog toka šampionata. Imaju lakši raspored od Tandera u preostalih 15 kola, pa sudeći po toj činjenici i rezultatima u proteklom periodu (12 pobeda u poslednjih 13 utakmica), sva je verovatnoća da će aktuelni šampioni ponovo imati prednost domaćeg terena u plej-ofu.

Od preostalih srpskih košarkaša koji su sinoć izašli na parket, Nikola Jović (7p) nije imao naročito zapaženu rolu u pobedi Majamija nad Detroitom (108:95), ali se bar našao u ulozi startera.

Vasilije Micić imao je još jedno odlično veče. Bivši MVP Evrolige po treći put otkako je stigao u NBA imao je "20+" utakmicu. Šarlot mu očigledno leži, a u porazu Hornetsa protiv Finiksa (96:107) upisao je 21 poen, uz odlične procente šuta iz igre, naročito za dva poena (7/10).