Reprezentativka Srbije u streljaštvu Aleksandra Havran nije uspela da se plasira u finale Svetskog kupa u Minhenu u disciplini vazdušna puška, pošto je osvojila deveto mesto u kvalifikacijama.
Jokićev 118. "tripl-dabl" u NBA ligi: Jedino mu protiv Vašingtona to nije pošlo za rukom
komentari (0)
Autor: TV Arena sport
24.01.202408:16
Tanjug/AP Photo/Darron CummingsJokić je protiv Indijane ostvario 118. "tripl-dabl" u NBA ligi
Srpski reprezentativac Nikola Jokić još jednom je bio ključna figura u pobedi Denver nagetsa, ovoga puta protiv Indijane, a prva zvezda tima iz Kolorada je meč završila sa 118. "tripl-dabl" učinkom u karijeri. Aktuelni šampion je slavio 114:109, uz 31 poen, 13 skokova i 10 asistencija svog najboljeg igrača.
I ne samo da je Jokić blistao, pa čak i postigao trojku na pet sekundi do kraja i tako rešio pitanje pobendika, već je na listu timova protiv kojih je ostvario dvocifren učinak u tri statističke kolone dodao i Pejsersi.
To praktično znači, da je jedini tim u najjačoj košarkaškoj ligi protiv kojeg nije ostvario takav podvig Vašington, uz naravno njegov Denver za koji je jedino i igrao u NBA ligi, dok su Lebron Džejms i Rasel Vestbruk jedini igrači u istoriji koji su taj učinak imali protiv bukvalno svih ekipa u ligi.
Identičan broj datih poena u duelu protiv Indijane imao je i Džamal Marej, koji je tome pridodao i osam skokova i sedam asistenija, dok je u redovima Pejsersa najistaknutiji bio Majls Tarner sa 22 data poena.
Oklahoma je nastavila da pruža sjajne partije i slavila je protiv Portlanda 111:109, ali je srpski reprezentativac Vasilje Micić imao baš skroman učinak, budući da je za nešto manje od sedam minuta na terenu, ubacio samo jedan poen.
Nju Orleans je bio bolji od Jute 153:124 i na ovom susretu je stvario rekord framšize kada je broj ubačenih poena u pitanju, a rekord sezone je ostvario i Si Džej Makolum sa 33 data poena.
NBA liga
Indijana – Denver 109:114 Bruklin – Njujork 103:108 Nju Orleans – Juta 153:124 Oklahoma – Portland 111:109 LA Klipers – LA Lejkers 127:116
Tek drugi put u tekućoj sezoni srpski košarkaš Nikola Jokić nije bio u sastavu Denvera i to zbog bola u leđima, pa je aktuelni šampion pretrpeo poraz na gostovanju Oklahomi - 100:105. Sjajan na tom susretu bio je drugi reprezentativac "orlova", Vasilije Micić koji je za 17 minuta provedneih na terenu ostvario učinak od 12 poena, dva skoka i pet asistencija.
Košarkaši Oklahome pekinuli su seriju poneda Denvera i ostvarili trijumf porotiv aktuelnog šampiona i to pogotkom Šej Gildžus-Aleksandera poenima u poslednjoj sekundi.
Izostao je u večeri za nama srpski derbi u duelu Denvera i Finiksa, budući da srpski reprezentativac Vasilije Micić ni ovoga puta nije dobi priliku da debituje u dresu ekipe Sansa nakon trejda iz Šarlota. S druge strane, u redovima Nagetsa najzapaženiji je bio Nikola Jokić sa 26 poena, 11 uhvaćenih lopti i devet asistencija.
Reprezentativka Srbije u streljaštvu Aleksandra Havran nije uspela da se plasira u finale Svetskog kupa u Minhenu u disciplini vazdušna puška, pošto je osvojila deveto mesto u kvalifikacijama.
"Zvezda nije prosečnost. Zvezda nije samo popunjen budžet. Zvezda je vrhunski rezultat. Zvezda je talenat, rad, vizija i sistem", započeo je svoje izlaganje Zvezdan Terzić na redovnoj sednici SD Crvena zvezda.
Kapitenu "orlova" je večeras 100. utakmica u dresu nacionalnog tima i tako će postati tek peti igrač koji je upisao trocifren broj nastupa za našu reprezentaciju.
Prvotimci FK Partizan stigli su oko 14.00 časova u hotel "Palisad" na Zlatiboru, koji će narednih devet dana biti njihova baza tokom uvodne faze priprema za narednu sezonu.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
Howard Marks, suosnivač i kopredsednik Oaktree Capital Managementa, postao je krajem maja 2024. većinski vlasnik slavnog italijanskog kluba, nakon što kineski konglomerat Suning nije uspeo da vrati zajam od 395 miliona evra, podignut 2021. godine.
PSG-ova titula nije samo sportski trijumf – ona je kulminacija strateškog projekta koji traje još od 2011. godine kada je klub preuzela Qatar Sports Investments (QSI), investicijsko krilo katarske države.
Pored zalivskih država, tu je i Kina, koja koristi fondove za projekte unutar inicijative "Pojas i put", kao i Norveška, čiji državni fond, s portfeljom od 1,7 biliona dolara, drži titulu najvećeg na svetu.
Centar Denvera u poslednjih 60 sekundi anulirao prednost od četiri poena ekipe Vaislija Micića i sa pet vezanih poena i jednoma asistencijom osigurao trijumf Nagetsima.
Gubili su košarkaši Denvera 22 razlike od Toronta, ali su predvođeni srpskim reprezentativcem Nikolom Jokićem uspeli da naprave neverovatan preokret i trijumfuju 125:119.
Treću utakmicu u nizu centar Denvera, Nikola Jokić završava sa "tripl-dabl" učinkom i sada ih ukupno ima 139 u karijeri, a ovaj ostvaren protiv Golden Stejta mu je 18. u tekućoj sezoni - 119:103.
On je u Juniorskoj ligi Srbije prosečno beležio 9,3 poena, 6,7 skokova i 1,2 blokade na 22 odigrane utakmice. Ostojić je sa reprezentacijom Srbije do 16 godina 2023. godine bio sedmi na Evropskom prvenstvu.
Ostavite komentar