Bogdanović samo "naljutio" Klivlend, Micić bez poena u pobedi Oklahome

21.01.2024 07:51
Bogdan Bogdanović protiv Klivlenda Tanjug/AP Photo/Brynn Anderson
Bogdan Bogdanović protiv Klivlenda

Atlanta Hoksi moraju nešto da menjaju, razmišljaju već o trejdu Dežontea Mareja ili čak i Tre Janga, jer ekipa nema kontinuitet. Igraju toplo-hladno, kažu američki komentatori da su im "često potrebne dve lopte". Sve to se preslikalo kroz današnji poraz od Klivlenda 95:116, čak 12. na svom parketu u Atlanti.

Bogdan Bogdanović je bio ponajbolji igrač domaćina u prvom poluvremenu kada je ubacio 10 od svoji 14 poena, imao četiri asistencije, ali samo kao da je razljutio protivnika. Njegove dobre poteze nije pratio ostatak tima, šutirali su trojke 11/38, Marej jeste sa 24 poena (9 sk, 5 as) bio najefikasniji kod Hoksa, ali je pogađao kad su Kavalirski imali vođstvo "20 plus". Bogdan je za 28 minuta ubacio 14 poena (5/11 šut, 1/6 za tri, 2 sk, 4 as), dok su Denis Mičel (0/6 za tri) i Sem Meril (5/14 za tri) sa po 18 koševa bili najefikasniji kod Klivlenda koji je sada na 25/15.

U derbiju Zapadne konferencije NBA lige, drugi po učinku, Oklahoma pobedila je u Minesoti "Timbervulfse" 102:97 i približila im se na samo jednu pobedu razlike. Imali su domaćini kontorlu meča od druge četvrtine, sa plus devet, ali je još jendom Šej Gildžis Aleksander na delu pokazao da izrasta u velikog asa.

Kanađanin je 11 od 33 poena postigao u poslednjoj četvrtini koju su gosti dobili 28:14. Na 1:14 minuta pre kraja trojkom je doneo prvu prednost Tandersima 96:94 a meč je rešen promašajima sa linije bacanja. Edvards je bio fauliran na šutu za tri poena, promašio je dva bacanja, pa treće namerno, a igrači Oklahome su dobnro ogradili prostor, uhvatili loptu i tu je bio kraj.

Vasilije Micić odigrao je osam minuta za Oklahomu, ali bez učinka. Promašio je oba šuta hza dva poena, sve ostale kolone su ostale prazne.

Čikago je deklasirao Memfis 125:96. Čak sedmorica igrača su bila dvocifrena, Nikola Vučević je za 25 minuta na parketu upisao 11 poena, 11 skokova i tri asistencije. Najefikasniji kod Bulsa bio je Dosunmu sa 20 poena. Kod Memfisa samo je Džekson odskočio sa 26 koševa.