NBA

Bogdanović solidan u porazu Atlante: Lejkersi bez Lebrona izgubili u Juti

14.01.2024 08:20
Bogdanović solidan u porazu Atlante: Lejkersi bez Lebrona izgubili u Juti Tanjug/AP Photo/Hakim Wright Sr.

Uprkos još jednoj solidnoj partiji Bogdana Bogdanovića, njegova Atalanta doživela je novi poraz. Bolji od Hoksa, bili su Vašington Vizardsi, koji su u gostima slavili 127:99 i time prekinuli niz od šest uzastopnih poraza.

Kapiten srpske reprezentacije i najbolji sportista naše zemlje u izboru novinara za prethodnu godinu, imao je solidan učinak sa klupe, odakle je postigao 14 poena, uz tri skoka i dve asistencije za 24 minuta na parketu. Ali, to očigledno nije bilo dovoljno Atalanti da izbegne četvrti poraz u poslednjih pet utakmica.

Ključnu prednost Vizardsi su napravili tokom treće četvrtine (41:24), kada su na krilima Avdije i Pula, stekli gotovo 30 poena razlike, čime je otišla i poslednja nada Atalante o preokretu, koja je do poluvremena uglavnom održala jednocifren zaostatak.

Na kraju, pobeda Vizardsa. Tek sedma u sezoni (7-31), dok je Atlanta zabeležila 23 poraz (15-23).

Pored Atalante, novi poraz u NBA ligi pretrpela je sinoć ekipa LA Lejkersa, koja je na gostovaju Juti izgubila rezultatom 132:125. U odsustvu Lebrona Džejmsa, "jezeraši" nisu mogli da naprave bolji rezultat protiv ekipe koja će im biti konkurent u plej-inu.

Dianđelo Rasel odigrao je sjajnu utakmicu na kojoj je postigao 39 poena. Entoni Dejvis imao je tripl-dabl učinak (15-15-11). Doduše uz katastrofalne procente šuta (5/21). Rui Hačimura i Kristijan Vud imali su solidne role sa klupe, ali je sve to bilo nedovoljno za Džezere, koji su 14:4 serijom, sredinom poslednje četvrtine, rešili pitanje pobednika.

Ključnu prevagu napravio je Kolin Sekston (27p), da bi u finišu Džordan Klakson (21) i Lauri Markanen (29) sačuvali razliku, koju su Lejkersi pokušali da ugroze dobrom serijom trojki na samom kraju.