Nikola Jokić

Jokićevih 16 asistencija u novom "tripl-dablu", Bogdanović najefikasniji u porazu Atlante

08.02.2023 09:52
Jokićevih 16 asistencija u novom "tripl-dablu", Bogdanović najefikasniji u porazu Atlante Tanjug/AP Photo/Matthew Hinton/David Zalubowski

Novim "tripl-dabl" učinkom, 19. u sezoni, Nikola Jokić vodio je Denver do ubedljivog trijumfa nad Minesotom rezultatom 146:112 (49:19, 30;29., 31:27, 36:37).

Srpski as zabeležio je 20 poena, 12 skokova i 16 asistencija, pogodio je osam šuteva iz igre iz 11 pokušaja. Na terenu je proveo 28 minuta, što govori da je trener Majk Meloun imao je priliku da odmara zvezdu ekipe. Denver je već u prvoj četvrtini stekao nedostižnih „plus 30“ (49:19).ž

Najefikasniji u trijumfu tima iz Kolorada bio je  Majkl Poreter Junior sa 30  poena, dok je Aron Gordon dodao 24 poena.

Košarkaši Atlante Hoks poraženi su na gostovanju Nju Orelansku rezultatom 116:107, a sjajnu partiju pružio je Bogdan Bogdanović, bio je najefikasniji u svom timu sa 22 poena, pogodio je pet šuteva za tri poena od devet pokušaja, a upisao je i tri skoka i dve asistencije.

Pelikasni su u drugom poluvremenu preuzeli kontrolu na terenu, serijom 9:0 u finišu treće deonice stekli su dvocifrenu prednost (89:76) koji su sačuvakli do kraja. Do pobee ih je vodio Brendon Ingram sa 30 poena, dok je Si Džej Mekalum poszigao 21 poen.

Bruklin je trejdovao Kajri Irvinga u Dalas, a Kem Tomas je nova zvezda Netsa. Njegov tim je poražen od Fenikka rezultatom 116:112, a Tomas je na trećem meču za redom postigao više od 40 poena. Protiv Sansa bek Bruklina postigao je 43 poena, ptrethodno je zatrpao koš Vašingtona (44 poena) i Klipersa (47 poena).

Orlando – Njujork 98:102
Bruklin – Feniks 112:116