NBA

Orlando izveo novu magiju i odbranom ubedljivo savladao Boston

24.11.2023 22:59
Orlando izveo novu magiju i odbranom ubedljivo savladao Boston Tanjug/AP Photo/John Raoux

Orlando ruši redom, posle Denvera oružje pred "mađioničarima" položio je i Boston 113:96 (19:30, 29:26, 29:18, 34:22), pa su domaćini stigli od 11. pobede u sezoni, šeste uzastopne. Seltiksi su doživeli četvrti poraz u NBA ligi.

Posle prve četvrtine koju je Boston dobio 30:19 nije se činilo da će Orlando stići do novog trijumfa. Ali, "zategli" su domaćini odbranu i dozvolii jednoj od najboljih ofanzivnih ekipa samo 40 poena za 24 minuta u poslednje dve četvrtine!

Blistao je Moric Vagner sa 27 poena, Paolo Bankero je dodao 23 (8 sk), Franc Vagner 17 (7 sk), Kol Entoni 16. Džejson Tejtum je ubacio 26 poena za Seltikse, Džejlen Brauzn 18, a Vajt 16.