NBA

Bogdanović solidan, Majami i bez Batlera uzeo meru Atlanti

12.11.2023 08:10
Bogdanović solidan, Majami i bez Batlera uzeo meru Atlanti Tanjug/AP Photo/Mike Stewart

Stigao je Majami u Atlantu bez prve zvezde Džimija Batlera (porodični razlozi), ali je zahvaljujući dobroj igrio tokom cele utakmice pobedio 117:109, uprkos još jednoj dobro utakmici Bogdana Bogdanovića u dresu domaćina.

Kapiten "orlova" na Mundobasketu meč je završio sa 15 poena (5/13 šut, 4/12 za tri), tri skoka i asistencijom, za 29 minuta na parketu. Tre Jang (27) i Dešonte Marej (23) bili su jedini efikasniji od "Bogija", ali su poraz upisali pre svega zbog velčikog broja izgubljenih lopti (21).

Košarkaši sa Floride vodili su tokom čitave utakmice, Bem Adebajo (26, 17 sk), Haime Hakez (20), Kajri Lauri (17), Džoš Rišardson (16), Dankan Robinson i Hejvud Hajsmit (po 11) timskom igrom došli su do zbnačajne pobede, druge na gostovanjima ove sezone. Nikola Jović ponovo nije igrao za Majami.

Posle dva uzastopna trijumfa Toronto Reptorsi srpskog stratega Darka Rajakovića poraženi su u dvorani TD Garden od Bostona 117:94. Već u drugoj četvrtini Seltiksi su slomili otpor kanadskog tima i prošetali se kroz meč bez većih prolema. Tandem Džejlen Braun-Džejson Tejtum postigao je zbirno 56 poena (29-27), a i Kristaps Porizingis je odigrao u skladu s ovosezonskim prosekom (21 poen).

Stef Kari i Janis Adetokumbo doživeli su poraze s svojim franšizama, uprkos tome što su bili najefikasnji igrači na utakmici. Golden Stejt Voriorsi poraženi su u San Francisku od Klivlenda 118:110 i pored Karijevih 30 poena, Dario Šarić je ubacio pet poena. Na suprotnoj strani Klivlend je timski rasporedio poene: Levert 22, Mičel 21, Mobli 19, Strus 19 poena.

Janis Adetukumbo je ubacio 35 poena, ali su Baksi poraženi od Orlanda 112:97. Odličnu partiju u pobedničkoj ekipi pružio je Paolo Bankero sa 26 poena, svetski šampioni sa Nemačkom braća Vagner, dodali su 24 poena (Franc) i 19 (Moric).