NBA

05.03.2023 08:05
Harden i Embid prekinuli Milvokijev niz od 16 pobeda: Minesota iznenadila Sakramento Tanjug/AP Photo/Aaron Gash

U noći za nama odigrane su pet utakmica NBA lige, a dve najzanimljivije videli smo u Milvokiju i Sakramentu, gde su gostujuće ekipe slavile u neizvesnim završnicama.

U derbiju Istočne konferencije Milvoki je uspeo da prokocka 18 poena prednosti i izgubi od Filadelfije 133:130, prekinuvši niz od 16 uzastopnih pobeda, dok je Minesota pobedila Kingse 138:134 i napravila još jedan korak ka plej-ofu.

Milvokiju nije pomogla ni fenomenalna partija Janisa Adekoumba, kao ni četvrtina karijere Grejsona Alena, koji je u trećoj deonici postigao čak 20 poena (6/8 za tri). Filadelfija je na krilima Džejmsa Hardena i Džordža Nijanga nagovestila preokret serijom 15:2 početkom odlučujuče četvrtine (102:101), da bi u finišu stigla do velike pobede.

Na dva minuta do kraja, Janis je realizovao oba bacanja za +4 (125:121) Baksa i taman kada se očekivalo da će Milvoki zadržati savršen skor, Siksersi su napravili novu seriju. Ovaj put 10:0 u režiji Hardena i Embida, koji ubrzo stavljaju tačku na meč.

Dvojac Filadlefije je bio najefikasniji u svom taboru. Harden je utakmicu završio sa 38 poena i 10 asistencija, dok je Embid imao 31 poen i isti broj uspešnih dodavanja. Na drugoj strani 34 poena Adetokumba i po 26 Bruka Lopeza i Džrua Holideja.

Što se utakmice u Sakramentu tiče, i tamo je susret bio izjednačen tokom većeg dela, s tim što je Milvoki imao 17 poena prednosti u jednom trenutku. Na sedam minuta do kraja vodili su 123:111, a onda je domaćin 10:0 serijom uveč meč u egal. Sve do poslednjeg zvižduka se nije znao pobednik, a ključne poene za Timbervulvse postigao je Entoni Edvards na 30 sekundi do kraja (136:132).

Dieron Foks je u narednom napadu pogodio oba penala i tako doveo Kingse na posed zaostatka, ali je Konli potom sa linije za slobodna bacanja i definitivno srušio nade Sakramenta, koji je zabeležio 26. poraz u sezoni.

Minesota je u svom taboru imala sedam dvocifrenih igrača, a listu strelaca predvodio je Edvards sa 27 poena. Na drugoj strani istakao se Kevin Huerter sa 29 i Foks sa četiri manje.