NBA

Bogdanović efikasan u porazu Atlante, Micić i Pokuševski bez novih NBA minuta

07.11.2023 08:59
Bogdanović efikasan u porazu Atlante, Micić i Pokuševski bez novih NBA minuta tanjug/AP Photo/Kyle Phillips

U noći 108. tripl-dabl Nikole Jokića, još jedan srpski košarkaš skrenuo je na sebe pažnju, pošto je kapiten našeg državnog tima Bogdan Bogdanović ubacio 17 poena, što je nažalost bilo nedovoljno da njegova Atlanta izbegne poraz od Oklahome Sitija - 117:126.

Početak utakmice pripao je Tandersima, pošto su se odlepili serijom 11:3, ali su Houksi uzvratili košgeterskim nizom, pa su Bogdanović i društvo otišli na poluvreme sa sitnim minusom (28:29). U nastavku su prvi opet stekli osetniju prednost, koju su na kraju i odbranili. Uprkos elanu i dobroj roli Bogdanovića.

Beograđanin je proveo 26 minuta na parketu, imao šut 7/14 iz igre, zabeležio 2 skoka i 3 asistencije. Posebno je bio inspirisan na početku druge četvrtine, kada je za prva četiri minuta perioda postigao deset poena, međutim nije Atlanta nije imala dovoljno raspoloženih pojedinaca i potrebnu kolektivnu čvrstinu da bi izbegla poraz.

Dežante Marej je ubacio 29 poena, a Trej Jang dodao 22 poena i 11 skokova, uz šut iz igre 5/18, ali trilingu je bila potrebna veća i konstantnija podrška ostalih momaka, pa će priliku za sledećeu pobedu tražiti protiv Orlanda.

Najbolji kod pobednika očekivano je bio Šej Gildžus-Aleksander, član idealne NBA petorke iz prošle sezone. Kanađanin je imao 30 poena (11/20 iz igre), 8 skokova i 6 asistencija u timu Marka Degnolta. Džejlen Vilijams dodao je 21 poen, Lugenc Dort 19 poena i 9 skokova, a ruki-zvezda Čet Holmgren imao je 16 poena i 12 skokova.

Bogdanovićevi zemljaci Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski nisu, pak, bili njegove sreće, pošto nijednom od njih dvojice trener nije ukazao poverenje. Oni su sa strane posmatrali pobedu svoje Oklahome, ostavši uskraćeni za šansu da se oprobaju protiv raspoloženog beka iz redova suparničkog sastava.