Evroliga

(KRAJ) Zvezda pala u drugom poluvremenu i izgubila od Albe

24.02.2023 20:52
(KRAJ) Zvezda pala u drugom poluvremenu i izgubila od Albe MN Press

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet poraženi su na svom terenu od Albe sa 72:87 (25:15, 19:24, 17:21, 11:27).

Crvena zvezda Meridianbet - Alba Berlin 72:87 (25:15, 19:24, 17:21, 11:27).

Hala "Aleksandar Nikolić"

Crvena zvezda: Vildoza, Lazarević, Mitrović, Lazić, Martin, Dobrić, Ivanović, Nedović, Marković, Kuzmić, Petrušev, Bentil

Alba: Lo, Proćida, Smit, Vedzel, Matišek, Šnajder, Olinde, Kumađe, Timan, Sikma, Lamers, Blat

(UŽIVO) Crvena zvezda - Alba

24.02.2023. 20:52

Kraj Crvena zvezda - Alba

Crvena zvezda je doživela poraz na svom terenu od poslednjeplasirana Albe. Uprkos dobroj igri u prvom delu, crveno-beli su u drugom doživeli veliki pad i na kraju pretrpeli težak poraz.

24.02.2023. 20:46

39. minut: Zvezda pred porazom

Do kraja je ostalo nešto manje od dva minuta, a crveno-beli imaju zaostatak od 13 poena.

24.02.2023. 20:41

36. minut: Lo ne može da promaši, Alba na +12

Maodo Lo praktično teroriše košarkaše Crvene zvezde, dva puta je pogodio sa linije za tri poena i doneo svom timu 12 poena prednosti.

24.02.2023. 20:36

35. minut: Dobrić prekida seriju Albe

Odličan pas Ivanovića i poeni Dobrića. Zvezda je sada u zaostaku od sedam poena u odnosu na protivnika.

24.02.2023. 20:35

34. minut: Albina serija 10:0, Zvezda tri minuta bez poena

Jako loš momenta domaćeg tima, "u crveno" je ušao Vildoza, ali ni ostali ne prikazuju ništa bolju igru trenutno. Moraće što pre da se trgu izabranici Duška Ivanovića, ukoliko planiraju da se vrate u meč.

24.02.2023. 20:31

32. minut: Najgori period Zvezde od početka meča

Košarkaši Albe su nakon nešto manje od dva minuta igre u završnoj četvrtini napravili seriju 6:0 i došli do prednosti 66:61. Crveno-beli jako loše šutiraju za tri danas, svega pet pogođenih iz 24 pokušaja.

24.02.2023. 20:26

Kraj treće četvrtine 61:60

Mnogo bolji ulazak u drugo poluvreme igrača Albe, ali su crveno-beli u nastavku uspeli da se konsoliduju i pred poslednju deonicu zadrže prednost od jednog poena u odnosu na protivnika. Mnogo tvrđe su igrali i jedni i drugi u ovom periodu, ali treba pomenuti da su i u napadu bili dosta slabiji nego tokom prvih 20 minuta.

24.02.2023. 20:22

29. Trojka Lazarevića i pravom momentu

Dugo je rezultat bio poravnat, čak tri minuta, a onda je Lazarević pogodio za tri poena i postavio rezultat na 61:59 u korist Zvezde.

24.02.2023. 20:15

25. minut: Flouter Ivanovića i novo vođstvo Zvezde

Ivanović je napravio sjajan solo prodoro, a potom pogodio vrlo elegantnim flouterom i doneo novu prednost svom timu - 55:53.

24.02.2023. 20:09

23. minut: Petrušev prekinuo seriju rivala

Pogodio je Petrušev trojku iz ćoška i na taj način prekinuo seriju Albe od 5:0 i vratio vođstvo Crvenoj zvezdi.

24.02.2023. 20:07

21. minut: Prvo vođstvo Albe na utakmici

Dobar početak drugog poluvremena za Albu, loš za Zvezdu. Lamers i Smit su u prvom minutu nastavka doneli gostima prvo vođstvo na meču, nakon čega je Duško Ivanović zatražio tajm-aut.

24.02.2023. 19:51

Kraj prvog poluvremena - 44:39

Može se konstatovati da je defanziva domaćina malo popustila u drugoj deonici, ali ono što je dobro to je činjenica da i dalje imaju prednost. Nije ovo rezultat koji Zvezdu treba da raduje, s obzirom na to da je zaslužila dosta više, ali će Duško Ivanović na poluvremenu sigurno pokušati da vrati igrače na "režim" iz prve četvrtine.

24.02.2023. 19:50

20. minut: Nedović podigao publiku na noge

Sjajnu kontru je istrača Nedović, a potom atraktivno i silovito zakucao i na taj način raspalio atmosferu u "Pioniru".

24.02.2023. 19:45

18. minut: Fenomenalna odbrana Vildoze i njegov 10. poen

Najpre je pogodio uz faul Argentinac, a potom je odigrao maestralnu odbranu i rutinski poentira, pa tako došao do svog desetog poena na utakmici.

24.02.2023. 19:38

15. minut: Bentil pogađa uz faul

Dobrić je šutirao za tri, ali nije imao sreće te je lopta izašla iz obruča. Međutim, do nje je prvi došao Bentil i pogodio uz faul, a potom bio precizan i sa linije penala.

24.02.2023. 19:31

12. minut: Nesportska i na drugoj strani, Lo udario Markovića laktom

Bio je nezadovoljan košarkaš Albe što mu nije dosuđen faul, te je iz revolta laktom zakačio Markovića po licu, što sudijama nije promaklo. Marković je bio siguran sa linije penala i doneo prednost 29:20.

24.02.2023. 19:28

11. minut: Nesportska Mitrovića

Vetsel je bio u napadu, kada je faulirao Mitrović i sudije su nakon konsultacija dosudile nesportsku. Vetsel je prvo bacanje promašio, a drugo pogodio.

24.02.2023. 19:24

Kraj prve čevrtine - 25:15

Izabranici Duška Ivanovića su odigrali odličnu prvu četvrtinu i potpuno dominirali protiv Albe, koja je svoju situaciju malo popravila trojkom Sikme uz zvuk sirene. U dosadašnjem toku meča najviše se istakao Filip Petrušev sa šest postignutih poena.

24.02.2023. 19:18

9. minut: Trojka Ivanovića za dvocifrenu prednost

Marković je uposlio Ivanovića, koji je pogodio za linije za tri poena i postigao svoj peti poen za 20:10 u korist Zvezde.

24.02.2023. 19:16

7. minut: Nedović atraktivno asistirao, Mitrović rutinski pogodio

Nedović je bio u solo prodoru i pogodio je pravi tajming da uposlio Mitrovića, koji je bez problema pogodio za 13:8.

24.02.2023. 19:08

5.minut: Neverovatna odbrana domaćina, pogotovo Vildoze

Košarkaši Crvene zvezde na startu meča protiv Albe igraju neverovatno u defanzivi i nemački tim se zaista muči da kreira nekakav smislen napad.

24.02.2023. 19:03

2. minut: Trojka Dobrića iz veoma teške pozicije za 5:0

Crvena zvezda je odlično otvorila utakmicu. Dobrić je pri isteku napada pokušao sa linije za tri poena iz veoma teške pozicije i pogodio.

24.02.2023. 19:02

1. minut: Utakmica je počela

Prvi napad na meču imala je Alba, Sikma je išao direktno na Bentila i zaradio faul. Potom je odličnu odbranu odigrao Vildoza i Zvezda je krenula u svoj prvi napad, u kom je Sikma faulirao Bentila, a on je bio siguran u oba slobodna bacanja.

24.02.2023. 18:56

Startna petorka srpskog tima

Prvu petorku domaćeg tima čine Luka Vildoza, Branko Lazić, Ognjen Dobrić, Bendžamin Bentil i Ognjen Kuzmić.

24.02.2023. 18:27

Poznati sastavi

Alba: Lo, Prosida, Smit, Vedzel, Matišek, Šnajder, Olinde, Kumađe, Timan, Sikma, Lamers, Blat

24.02.2023. 18:06

Zvezda slavila u prvom meču u Berlinu

U prvom meču igranom ove sezone u Berlinu, Zvezda je slavila posle produžetka sa 88:84. Najefikasniji u redovima crveno-belih na tom meču bio je Luka Vildoza.