Evroliga

(KRAJ) Fenerbahče slavio protiv Partizana u beogradskoj "Štark Areni"

23.02.2023 23:10
(KRAJ) Fenerbahče slavio protiv Partizana u beogradskoj "Štark Areni" MN Press

Košarkaši Partizana izgubili su od Fenerbahčea pred svojom publikom i tako sebi otežali put za plasman u Top 8 fazu.

Sada, nakon 25. odigranih utakmica, crno-beli imaju učinak od 13 pobeda i 12 poraza i očekuje ih teška borba za Top 8 fazu Evrolige.

Fener ima utakmicu manje, a trenutno je na skoru 15-9.

Partizan - Fenerbahče 94:97

PARTIZAN: Avramović 2, Anđušić, Madar 15, Naneli 2, Panter 25, Vukčević, Smajlagić 9, Egzum 17, Trifunovic, Papapetru 7, Ledej 2, Lesor 15.

FENERBAHČE: Edvards 4, Vilbekin 15, Kalates 3, Mahmutoglu, Biberović, Gudurić 25, Hazer, Hejs 6, Pje21r, Buker 5, Adetokumbo, Džekiri 4, Motli 14.

Uživo, Partizan - Fenerbahče

23.02.2023. 23:09

Kraj utakmice. Pobeda Fenerbahčea

Rešio je Fener presing Partizana koji je morao da pravi faul.

Sa linije penala siguran je bio Marko Gudurić i tako doneo svom timu 15. pobedu u sezoni. 94:97

23.02.2023. 23:00

39. minut: +5 za Fener

Panter je zbog pet faulova morao da napusti igru, ali ga sjajno menja Egzum.

Vilbekin je preuzeo napad Fenerbahčea koji prelako dolazi do poena u ovom delu igre. 90:95.

23.02.2023. 22:48

36. minut: Panter nosi Partizan, sa druge strane Gudurić vuče Fener

Sjajno nadmetanje dva sjajna beka!

Panter dominira na jednom, Gudurić na drugom kraju parketa, videćemo ko će odneti pobedu.

88:82 za Fener.

23.02.2023. 22:39

33. minut: Potpuna drama u Areni!

Panter je pogodio trojku preko ruke Pjera, a na drugoj strani odmah Vilbekin vraća za 78:78.

Gudurić potom pogađa trojku, +3 za Fener.

23.02.2023. 22:30

Kraj treće četvrtine, 69:68 za Partizan

Uspeva Partizan da ode na odmor sa +1, sjajno je Lesor lupio rampu Guduriću i tako zadržao prednost svog tima.

23.02.2023. 22:16

25. minut: Erupcija u Areni, sjajna igra Partizana u nastavku

kakvu samo utakmicu gledamo u Areni!

Odlično je Partizan započeo drugo poluvreme, a šlag na tortu stavio je Kevin Panter svojim prepoznatljivim šutem sa polu distance. 61:57.

23.02.2023. 21:51

Kraj druge četvrtine, minimalna prednost Fenerbahčea

Posle dva pogođena slobodna bacanja Lesora, partizan nije uspeo da odbrani napad gostiju. Motli je ostao na niskom postu sa Egzumom i rutinski poentirao.

23.02.2023. 21:43

18. minut: Brzo se vratio Partizan

Kapitenski je Panter preuzeo utakmicu u svoje ruke, dominira u napadu, dok u odbrani cela ekipa igra mnogo agresivnije i Fener ne uspeva da dođe do lakih rešenja, Itudis reaguje tajm-autom. 42:43.

23.02.2023. 21:31

15. minut: Dvocifrena prednost gostiju

Moraće partizan mnogo čvršće u nastavku, prelako Fener dolazi do poena i vodi 37:27.

23.02.2023. 21:25

13. minut: Serija Fenerbahčea 8:3

Mora da reaguje Obradović tajm-autom. fener vodi 30:25, raspucala se ekipa iz Istanbula, pre svega Pjer, koji ima 7 poena.

23.02.2023. 21:19

Kraj prve četvrtine,potpuni egal u Areni

22:22 posle uvodnih 10 minuta. Oporavio se Fener posle lošeg početka, Motli ima već 10 poena, na drugoj strani Partizan nije iskoristio mismeč koji je imao Smajlagić te nas u nastavku očekuje uzbudljiva utakmica.

23.02.2023. 21:15

8. minut: Fener anulirao prednost crno-belih

Partizan se kocka sa šutem Kalatesa, što se ispostavlja kao dobra taktika, ali Motli je stalno aktivan na ofanzivnom skoku i maltene sam odraža svoj tim u igri. 16:15.

23.02.2023. 21:06

3. minut: Sjajno otvaranje meča Jama Madara, prati ga Papapetru

Dobro je počeo Partizan, Madar je dobro otvorio meč, pogodio je floater, a potom iz pik end rola kreirao poena za Lesora. Krunu na otvaranje meča stavio je trojkom.

Zatim i Papapetru poentira iz kontre, 10:5.

23.02.2023. 21:01